Ender Saraç’tan İştah Kesen Çay Tarifi

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için iştahın önüne geçmek, iştahın kesilmesini sağlamak çok önemlidir. Bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyor ve kapanmayan iştahınızı bir bıçak gibi kesmek istiyorsanız sizlere bir çay tarifi önereceğiz. İşte ender saraçtan iştahınızı kesecek çay tarifi…

Bahara merhaba demeye hazırlandığımız şu günlerde kışın biriken fazla kilolardan kurtulmak herkesin hayali. Var olan kilolardan kurtulmak için veya kilo alımını engellemek için öncelikle iştahınızın önüne geçmeniz gerekir. Kilo vermeyi sağlamanın en önemli temel adımlarından biri iştahınızın kapanmasını sağlamaktır.

Ender Saraç’tan sizlere iştahınızı bıçak gibi kesecek, iştah kapatan çay tarifini açıklayacağız. Üstelik bu çay tarifindeki malzemeler evinizde her zaman bulundurduğunuz kolay ve ekonomik malzemelerden hazırlanıyor.

Malzemeler
*Ayva kabuğu
* 1 tutam uhlamur
* 1 tatlı kaşığı mate
* 1 çay kaşığı zerdeçal

Nasıl hazırlanır?
Cezvenin içerisine 1 kupa miktarı kadar su ilave edin. Suyun içerisine ıhlamur, mate, zerdeçal ve ayva kabuklarını ilave edin.
Bir kere fokurdayınca cezveyi ocaktan alın.
6 dk demlenmesi için cezveyi bir kenarda bekletin.

Nasıl tüketilmeli?
Ardından içerisine nane yaprakları ilave edin. Günde 2 defa yemeklerden 10 dk önce aç karnına tüketilmesi iştahınızı kapatmaya yeterli olacaktır.