Sıkı Bir Cilt için İhtiyacınız Olan Tek Şey: Lazer Liposuction

Lazer liposuction ile vücuttaki fazlalık olarak gördüğünüz yağlardan kurtulabilir ve bölgesel olarak zayıflama imkanı yakalayabilirsiniz. Vücutta fazlalık yaratan yağ şikayetiniz varsa bu yeni jenerasyon estetik uygulama ile öteki yağ aldırma tekniklerinden daha net ve iyi bir sonuç alabilirsiniz. Daha çok sıkılaşma sağlayan ve daha çok yağın vücuttan atılabildiği bu yeni nesil lazer liposuction uygulaması ardından diğer yöntemlerden daha kısa zamanda günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Lazer Liposuction ile Daha Sıkı Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz

Lazer liposuction, egzersize ve diyete rağmen vücutta belirli bölgelerde bulunabilen ve bölgesel bozukluk oluşturan yağ dokuları için uygulanan bir tekniktir. Bölgesel zayıflama amacıyla en etkin yöntem olarak değerlendirilir. Lazer liposuction uygulaması esnasında lazer ışınları ile yağ dokuları parçalanır.

Lazer Liposuction Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer liposuction yöntemi zayıflama olarak düşünülmemelidir. Bu yöntem farklı bir tip vücut kontür düzeltilmesi amacıyla uygulanır. Operasyonun ardından amaç zayıflamak değil incelme sağlanmasıdır. Bölgesel yağların oluştuğu her bölgeye yapılabilen tekniğin sıklıkla uygulandığı alanlar şunlardır:

Basenler
Karın Bölgesi
Bel Bölgesi
Kollar
Bacağın İç Bölgeleri
Jinekomasti (Erkekler için meme büyümesi)

Liposuction Yöntemi Anestezi ile mi Yapılır?

Öncelikle bilinmelidir ki lazer liposuction yalnızca tam donanıma sahip hastanelerde ve merkezlerde yapılmalıdır. Hastanın sağlığı için bu, isabetli bir karar olacaktır. Uygulanan alana ve vücuttaki yağın hacmine göre genel anestezi, lokal veya sedasyon anestezi ile işlem gerçekleşir. Tek bir alana uygulanması durumunda ve yağ hacmi az ise lokal anestezi ile uygulanabilir. Ancak yağ hacmi fazlaysa genel anestezi yapılması hastaların sağlığı için daha uygun olacaktır. Uygulanacak olan anestezi çeşidini doktorunuzla görüşme imkanına sahipsiniz.

Lazer Liposuctionla Kısa Zamanda Gündelik Hayatınıza Dönebilirsiniz

Genellikle operasyonun ardından gündelik yaşama dönüş 3 ila 5 gün arasında değişebilir. Morluklar, şişlikler ve ağrılar operasyonun ilk haftası çok fazla olabilir ancak zaman geçtikçe bunlar azalır. Lazer liposuction uygulandığından 15 gün kadar korse kullanılması önerilir. 15 günün ardından şekil %60-%70 oranıyla oturabilir ve vücudun tam olarak şeklini alması 6 ay kadar sürer.

Lazer Liposuction Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Bu tip operasyonlarda hastalar dalgalanmalardan ve sarkmalardan endişe duyar. Tüm liposuction yöntemleri içerisinde yalnızca lazer liposuction ile cildin kalitesi artar ve cilt sıkılaşır.

Vücuttaki yağ hücrelerinin sayısı hiçbir zaman değişmez yani sabittir. Kilo aldığınızda yağ hücreleri genişler. Ancak lazer liposuction uygulanan bölgelerde yağ hücrelerinin sayısında azalma olur. Hastaların işlem ardından aşırı kilo alması durumunda operasyon uygulanan bölgede daha düşük miktarda yağ hücresi olduğu için diğer alanlarda şişlik olması söz konusu olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşılırsa şekil bozuklukları kaçınılmaz olur. Bu nedenle hasta operasyonun ardından yaşam tarzına özen göstermelidir. Lazer liposuction operasyonu ile elde edilen güzel sonucu koruyabilmek adına yaşam tarzınıza diyeti ve egzersizi eklemelisiniz.

Lazer desteğiyle liposuction tüm dünya çapında en sık gerçekleştirilen operasyonlardan biridir. Sistem hastalığı bulunmayan sağlıklı bir hastada tecrübeli bir plastik cerrah desteğiyle bir lazer liposuction operasyonunun ardından komplikasyonların gelişmesi ihtimali çok düşüktür.

Liposuction fiyatları hastadaki yağ hacmine, uygulamanın yapılacağı bölge sayısına, anestezi çeşidine ve ilave tedaviye gerek olup olmamasına göre farklılaşabilir. Bu işlem için en önemli detaylardan biri doktor seçimi olacaktır. Hekimin tecrübesi başarılı bir sonuç alınması için en önemli etkendir. Siz de istenmeyen yağlarınızdan teknolojik cihazlarla ve tecrübeli bir doktorla kurtulmak istiyorsanız ve bölgesel olarak sıkılaşma amaçlıyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.