Yavru sincapları biberon ile besliyor

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ağaç kütüklerindeki yavru sincaplara hayvansever vatandaş sahip çıktı

Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı bir köyde vatandaşlar yakacak ihtiyaçlarını karşılamak için ağaç kesti.

 

Kesilen ağaçların arasında 2 tane yavru sincabı gören köyde ikamet eden bir vatandaş, sincapları ilçe merkezine getirdi.İlçeye getirdiği sincapları hayvansever Mahmut Çoban’a teslim etti. Sincapları sahiplenen Çoban, yavru hayvanları veterinerliğe götürüp, sağlık taramasından geçirerek ihtiyaçlarını giderdi. Yavru sincapları biberon ile besleyen Mahmut Çoban, sincaplara kendi evladı gibi bakıyor.

‘İYİLEŞTİKLERİNDE DOĞAYA BIRAKACAĞIZ’

Sincapların sağlığına kavuşması ve dişlerinin de güçlendikten sonra doğaya bırakacağını belirten Mahmut Çoban, “Sincapları içerisinde ceviz, fındık ve çeşitli meyvelerin karışımıyla oluşan bir ezmeyle besliyorum. Veteriner hekimin eşliğinde bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gerek mamalarını gerekse cevizlerini ben karşılıyorum. Sağlık durumları şu an iyi durumda. Tam iyileştiklerinde doğaya bırakarak 2 tane bahçıvan kazandırmış olacağız. Sincap yavruları köyde kesilmiş ağaç kütüklerinin içinde şehir merkezine geldi.

İlçe merkezinde sincapları gören arkadaşım, daha önce sincapları beslediğimi bilmesi ve daha iyi bakabileceğimi düşünmesinden dolayı bana getirdi. Sincapları 3 ay kadar daha besleyeceğim. Biraz büyüyüp dişleri de güçlenince doğaya bırakacağım” diye konuştu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir