Amcası Vasiyeti Üzerine Garajına Dokunulmamasını İstedi. Garajın İçinde Buldukları Şeyi Görünce Gözlerinize İnanamayacaksınız!

İngiltere’nin Newcastle şehrinde yaşamış olan Harold Carr 89 yaşında vefat ettiğinde, miras olarak sadece bir garaj bıraktı. Yaşlandıkça garipleşen ve son yıllarında insanlardan iyiden iyiye uzaklaşan Harold hakkında ailesinin bildiği tek şey arabaları sevdiğiydi. Ancak ailesi Harold’ın otomobil koleksiyonu yaptığından habersizdi. Harold’tan miras kalan garajı temizleyemeye gidip garajın kapısını açtıklarında, aile hayatlarının en büyük sürpriziyle karşılaştı. Harold’ın iki yeğeni garajı temizlemeleri için görevlendirildiler. Garajı girdiklerinde ise olağanüstü bir şeyle karşılaştılar.

Amcalarının bir Bugatti’si olduğu dedikodusu vardı ancak Harold’ın yeğenleri böyle bir şey varsa bile Bugatti’nin ortalama bir model olduğunu tahmin ediyorlardı.

Garajdaki araç Bugatti’nin ender parçalarından bir tanesiydi: Bugatti Type 57S Atalante.

Harold’ın yeğenleri The Mirror’a yaptıkları açıklamada: “Amcamızın Bugatti’si olduğu dedikodusu yapılıyordu. Ancak kimse tam olarak doğru mu bilmiyordu. Yine kimsenin bilmediği şeyse antika aracın fiyatı” dediler.

Aracın şu anki değeri ortalama 30 Milyon Türk Lirası!

Ünlü otomobil üreticisi Frank Bugatti yıllardan beri çeşitli modellerde limitli araçlar üretti. Bu antika parça ise çok özel. En son üretileni 5 Mayıs 1937’de gerçekleşen araçtan dünyada sadece 43 tane var.

Harold’ın aracı nasıl sahiplendiği ise İngiliz Kraliyet Ailesi’nin bir üyesi tarafından ayrıntılı şekilde anlatıldı.

Arabanın ilk sahibi Francis Curzon adındaki zamanının parlamento üyesi bir yarış tutkunuydu. Bu kişinin, 1930’lu yıllarda otomobil koleksiyonu varmış ve koleksiyonundaki bütün araçlarla yarışlara katılmış.

Varlıklı bir aileden gelen Curzon, koleksiyonunun genişliğinden birçok aracı kullanmamış bile. Harold’a kalan Atalante adlı bu araç kilometresi ise sıfıra yakın vaziyettiymiş.

Araç, Curzon’dan sonra birçok kez el değiştirmiş. 1955’te ise aracı Harold Carr almış. Aracın lisansı sona erdikten sonra, Harold aracı 1955’li yıllarda garajına kapatmış. O tarihten itibaren nadir parçalardan biri olan bu antika aracın varlığından kimse haberdar değilmiş.

Harold, 2009 yılında vefat edince, yeğenleri aracı garajda bulmuşlar. Öte yandan, Harold’ın yeğenleri garajda Bugatti’nin haricinde bir klasik Aston Martini ve birkaç araç daha bulmuşlar. Garajdaki diğer araçlara ile hala astronomik teklifler yapılıyormuş.

Garajdaki Bugatti, 15 Milyon Türk Lirası’na satılmış. Para ise aile üyeleri arasında dağıtılmış.

Harika bir hikaye değil mi? Eğer bir gün sizin başınıza da böyle bir şey gelebileceğini düşünüyorsanız, yazıyı paylaşmayı ihmal etmeyin.