Kazada Eşini Ve Dört Çocuğunu Kaybetti – Gerçeği Öğrenince Küplere Bindi

Ebeveynlerin en büyük korkusu çocuklarını kaybetmektir. Bir anne veya babanın en korktuğu şey evlat acısını tatmaktır.

Lindsey Schmidt ve eşi Edward, bir, dört ve altı yaşlarındaki üç oğullarıyla Illinois’te sakin bir yaşam sürüyorlardı. Aileye yeni bir üye katılacaktı ve çok heyecanlıydılar.Trajik bir kaza sonrasında ise dünyaları alt üst oldu.Illinois’te yaşayan Lindsey ve Edward Schmidt’in Caleb, Weston ve Owen isimlerinde üç çocukları vardı.

Bir çocukları daha olacağını öğrendiklerinde sevinçten havalara uçtular.Yaz gelince Lindsey ve Edward, çocuklarını yaz kampına yolladılar. Lindsey, çocukları kampa götürecekti. Ancak kampa asla varamadılar. Kampa gitmek üzereyken Lindsey kaza yaptı.

Bir yaşındaki Caleb ve Lindsey’nin karnındaki bebek olay yerinde can verdi. Ardından da Lindsey, Weston ve Owen hayatını kaybetti.Karşı taraftaki 25 yaşındaki sürücü ise kazadan küçük sıyrıklarla kurtuldu.

Kaza sonucunda Edward eşini, üç çocuğunu ve yakında doğacak olan bebeğini kaybetti. Edward’ın hayatı alt üst oldu.Kaza sonrası yapılan incelemeler sonucunda karşı taraftaki sürücünün kazadan hemen önce telefonuyla mesaj atmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Edward’a ailesinden ve sevenlerinden destek geldi. Evin önündeki ağaçlara dört adet beyaz kurdele bağlandı

İnsanlar kazanın gerçekleştiği yolun kenarına çeşitli eşyalar bıraktılar.

Schmidt ailesinin bazı isimleri ve komşular, The Schmidt Family Fund’ı kurdular. Çevredeki yerel işletmeler kuruluşa para bağışı yaptılar.

Liftable’da yazılanlara göre Chicago Now’un yaptığı araştırmada ABD’deki her dört kazadan birinin nedeni araç sürerken telefon kullanmakmış.

Schmidt ailesinin başına gelenler başka hiçbir ailenin başına gelmemeli. Hiçbir ebeveyn evlat acısını tatmamalı. Araç kullanırken telefonla meşgul olmayı bir an önce bırakmalılar. Telefonunuzla birkaç saniyeliğine oyalanmanız bir ailenin canına mal olabilir. Araç kullanırken sorumluluk sahibi bireyler gibi davranmamız gerekiyor. Araç kullanırken telefon kullanmanın kabul edilemez olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.