9 Yaşındaki Çocuğun Yere Düşmekte Olan Kardeşini Kurtarışının Videosunu Milyonlar İzledi

Annelik, dünyanın en zor işlerinden birisi. Birden fazla çocuk sahibi olan anneler bunu çok iyi anlarlar.

Çocuğunuza yemek yedirmek, giysilerini giydirmek ve eğitim vermek dışında aynı zamanda onları 7/24 izlemeniz gerekiyor.

Tila isimli anne, 11 aylık çocuğunu bir dakikalığına tek başına bırakınca az kalsın ömrü boyunca vicdan azabı çekeceği bir talihsiz olay gerçekleşiyordu.

Tila, Eitan’ın altını değiştirdi. Zion, o sırada annesinden yardım istedi.

Ev ödevini yapamayan Zion annesi Tila’ya soru sordu.

O sırada ise Eitan, annesinin altını değiştirdiği sırada koyduğu dolanın üstünden aşağıya inmeye çalıştı.

Saniyeler sonra minik bebek dolaptan aşağıya atladı. Tam o sırada 9 yaşındaki kardeşi Joseph odaya girdi ve inanılmaz bir hızla Eitan’ı havada yakaladı.

Eitan, bacağını yere çarptı. Ancak Joseph, kardeşi Eitan’ın kafasının yere çarpmasını önlemişti. Joseph daha sonra ise olayla ilgili yaptığı açıklamada, içinde kötü bir his olduğunu ve tam o anda odaya girdiğini söyledi.

Neyse ki Eitan talihsiz olayı yara almadan atlattı. Joseph ise hala şokun etkisindeydi. Küçük Joseph deyimi yerindeyse hızır gibi yetişti!

Joseph’in dedesi ve nenesi, yaptığı hareketten dolayı ona hediye almak isteseler de küçük çocuk hediyeyi reddetti. Kardeşinin yaşıyor olmasının ona en büyük hediye olduğunu söyledi.

Olay aslında 29 Eylül’de gerçekleşti. Ancak anne Tila, videoyu paylaşmaya çekindi. Tila’nın eşi videoyu Roş Aşana (Yahudilerin yılbaşı)’ya girmeden hemen önce paylaştı. Yüz binlerce kişinin paylaştığı videonun açıklamasına ise ‘Yeni yıla mucizelerle giriyoruz’ yazdı.

Tila da daha sonra videoyu Facebook’ta paylaştı. Videonun altına, “Çocuklarınızla iyi vakit geçirin. Onları olabildiğince koruyun. Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu vicdan azabı çekmenize neden olabilir” yazdı.

Joseph’in kahramanca hareketini aşağıdan izleyin:

Joseph’in gerçek bir kahraman olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir