Hayattan Ümidini Kaybetmiş Ve Tek İsteği Protezine Dövme Yaptırmak Olan Kadına Yardım Eli Uzatıldı

Geçen mayıs ayında Susanne Ekstrand Jansson kan zehirlenmesi nedeniyle komaya girdi. Uyandığında iki bacağını ve başparmağı hariç el parmaklarını da kaybetmişti. Yine bir gözü görmüyor bir kulağı da duymuyordu.Helsingsborgs Dagblad adlı yerel bir gazeteye, “Hayatı sorgulamaya başladım. Sonra hayata pozitif bakmaya ve yapamadıklarımı yapmaya karar verdim” dedi.

Susanne’a hayata yeniden tutunması için yardım eli uzatıldı. Protez takılan kadın yürüteç yardımıyla kısa mesafeleri de tek başına yürüyebiliyordu. Ancak Susanne protezinin çok sıkıcı göründüğünü düşünüyordu. Protezini gizlemek için için giydiği çorap ise onu mutlu etmiyordu.Kadının en büyük tutkusu dövme yaptırmaktı. Ancak durumu nedeniyle dövme yaptıramıyordu.

Susanne, “Ben de protezimin üstüne dövme yaptırmaya karar verdim. Ancak bunu yapacak kimseyi bulamadım” dedi.Daha sonra Robin Jarnmark adındaki yerel bir dövmeciyle tanıştı.Robin, “Susanne bana gelip kimsenin protezine dövme yapmak istemediğini söyledi. Hayatta bir şeylerini kaybeden insanlar beni hep derinden etkilemiştir. Yaratıcı dövmeleri de çok seviyorum. O yüzden proteze dövme yapma fikri hoşuma gitti ve ona dövme yapmaya karar verdim” dedi. Dövme sanatçısı sonra da şunları ekledi: “Protezine dövme yapmaya başladığımızda yüzündeki mutluluk ifadesini görmeniz lazımdı. Hayattan bu kadar darbe almış ancak hala güçlü olan birisini görmek beni derinden etkiledi.”Dövme sanatçısı olayı kendi Facebook’unda bütün ayrıntılarıyla anlattı.


Dövme sanatçısı Robin kimsenin yapmak istemediği şeyi yaptığı ve kadını mutlu ettiği için bütün övgüleri hak ediyor. Siz de aynı fikirdeyseniz paylaşın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir