21 Aylık Oğlum Ayağımda Sallamadan Uyumuyor

Esra Hanım: Mrb bir şey sormak istiyorum yardimci olursanz cok sevinirim. Benim 21 aylık oğlum var doğduğundan beri oyun parkında uyudu ve nerdeyse hic sallamadim yatağina yatar biberonunu icerek uyurdu odasida ayri hic yatagima yanima almadim 6 aylik olduktan sonra odasina aldim yatagini o zmnlar odasinda esyasi yoktu hani dolap vs. Gecen hafta arabalı yatak aldım cok seviyor diye dolap vs. Oyun parkida yine o odada ama cocuk simdi uyumak istemiyor ayağimda sallamami istiyor ne yapcami sasrdim neden boyle yapiyor anlmiyorum.

CEVAP:

Çocuğunuz henüz ayrı bir odada uyumaya hazır hissetmiyorsa kendisini zorlamayın lütfen. 3,5 yaşına kadar yanınızda uyuması gayet normal bir durum. O döneme kadar fikirleri değişip benmerkezci olmaya başladığı Zaman , odasını da benimseyip tek yatmaktan rahatsızlık duymayacak.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

NURİYE 12 Mart 2017

Çocuğunuz huy değiştiriyor bir kesinlikle yanınıza almayın iki ayağınızdada sakın sallamayın üç kendi yatağında yatmasıını sağlayın. Çünkü şu an çocuğunuz değişim içerisinde her yaş dönemi değişir çocuklar bunu sakın unutmayın.

SEVCAN 12 Mart 2017

Uyuyana kadar yanından ayrılmayın uyuduğundan emin olun bir kaç gün alışana kadar idare edin sonra yavaş yavaş alışacaktır bu duruma siz yeterki kararlı olun.

DURU 12 Mart 2017

Cocuk uyuyana kadar yaninda durun ne göz teması nede bi konusma yapin sadece odada bulunun. Cok güzel bi uyku alıştırma yöntemidir bu. Facede bilgili baba diye bi site var orda okumustum.

KADRİYE 12 Mart 2017

Esra hanmcm odayLa yada esyayLa aLakaLı deqiL bebekLer farkLıLık qosterirLer aLışkanLkLarı kısa sureLidr bn oqLumu 5 ayLk oLana kdar saLLayarak uyutmustum 6.aynda kendiLiqnden biberonLa süt içerek uyumaya başLadı bi donemide boyLe hafif saLLayarak qecirebiLirsnz sakn soyLe yapmayn aman boyLe yapmayn qibi tavsiyeLer cocuqnzLa uyusmayabiLir bu sıra nasL istiyorsa öyLe yapn onun isteqine qore hareket edin

SULTAN 12 Mart 2017

Benm kizimda oyle yapti bende hamak aldim hamakda sallanarak uyuyr artik galiba 2.3 park yatak besik. Birdaha. Si alininca. Dikkat daginikligi oldu. Aynen beni sallayin diye agliyrdu hamak kurtaricm oldu. Ve yatak olarakda sadece park yatagi biraktim. Simdi 40 aylik oldu. Bitaz daja buyusn sonra yatagi degisecem

SANİYE 12 Mart 2017

Ilık bir duş bi yağla masaj hatta uyku masalları aç internetten gece lambası tak ve yanında otur güvende hissedip alışacaktjır bide tüysüz ama yumuşak bi oyuncak al sarılsın