Geçtiğimiz günlerde hastaların uzun kuyruklardan şikayet etmesinden yorulan bir hemşire paylaştığı fotoğrafla hastalara, onların da neler çektiğini dürüstçe gösterdi

Hemşire Kuyruktan Şikayetçi Hastalara Gösterdiği Fotoğrafla Herkesi Söylediklerine Pişman Etti
Acil servisler her zaman dolu olur. Boş olduğunu görmek hiç de mümkün değildir.

Bazı acillerde yeterince yatak ve personel yoktur. Dolayısıyla uzun kuyruklar oluşur.

Bir diğer sorun da durumu acil olmayan insanların doktorlarını normal bir günde ziyaret etmeleri yerine acile gelmeleri ve acile gelen diğer hastaları mağdur etmeleridir.

Geçtiğimiz günlerde hastaların uzun kuyruklardan şikayet etmesinden yorulan bir hemşire paylaştığı fotoğrafla hastalara, onların da neler çektiğini dürüstçe gösterdi.

Eğer hastaysanız doktora tabii ki de görünmelisiniz. Ancak önemli olan durumunuzun aciliyetidir. Bazıları durumlarının ciddi olduğunu düşünüp acile koşarken bazılarıysa evde kalıp kendi başlarının çaresine bakarlar.

Peki normal bir günde aile doktoru mu ziyaret edilmeli yoksa hemen acile mi gidilmeli?

Yetersiz ekipman, personel sayısının azlığı, hastaların acili bilinçsiz şekilde kullanmaları ve diğer nedenlerden dolayı uzun acil kuyruğu görmek mümkün.

Almanya’da da durum farklı değil. Kay Müller ismindeki bir hemşire durumu acil olmayan hastaların acile gelmesinden dolayı yorulmuştu.

Hemen, acildeki bir hastanın operasyonun ardından çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı.

“Hastalar sürekli acil önünde oluşan uzun kuyruktan şikayetçi oluyorlar. Ben de çoğu zaman grip şikayetiyle gelen hastalara durumu anlatmaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz günlerde yine durumdan şikayetçi olan birine bir fotoğraf gösterdim. İşte acile gelen bir hastamızın ardından kalan bir görüntü. İşte acile gelecek insanların durumu bu kadar ciddi olmalı. Özür dileyerek söylüyorum ama grip gibi şikayetlerle bize gelenler, normal bir günde aile doktorlarını ziyaret etmeli. Söylediklerim kulağa biraz gaddarca gelebilir ancak diğer ciddi hastaların hakkını yiyor olabilirsiniz.”

Hemşirenin Facebook’ta paylaştığı fotoğraf ve gönderi 24 bin kişi tarafından beğenildi ve 15 bin kişi tarafından paylaşıldı.

Sizce de hemşire söylediklerinde haklı mı? İnsanlar acile gitmeden önce bir kez daha mı düşünmeli? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir