Maden suyu ile soda aynı şey mi?

Maden suyu ile soda aynı şey mi?
Belki de çoğumuz maden suyu ve sodanın isimleri farkı olsa da aynı etkide olduğunu düşünüyoruz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Mine Şenarslan maden suyu ve sodanın arasındaki farkı anlattı…

Maden suyu ve sodanın arasındaki fark
Maden suyu da soda da mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir. Ancak maden suyunun saf ve mineral deposudur.
Maden suyu içerisinde çözülmüş mineral sıvıları bulunduran elementlerden oluşan bir içecektir. Soda ise içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbonhidrat eklendiğinde elde edilir. Maden suyunun minerali çok zengin iken soda mineral içermemektedir.

Maden suyunun faydaları
Maden suyu içeriği ile mineral ihtiyacımızı karşılamak için güzel bir kaynaktır.
Maden suyu ile soda aynı şey mi? Maden suyu içindeki mineraller sebebiyle sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekler. Ter, solunum ve idrar yoluyla kaybolan minerallerin yerine konması için, suyla birlikte geri kalan kısmın tamamlanmasında maden suyunu destekleyici olarak kullanabiliriz.
Maden suyu ile soda aynı şey mi? Maden suları yüksek sodyum içerdikleri için dikkatli tüketilmeli.

Maden suyunun mide bağırsak sisteminde rahatlatıcı bir etkisi vardır.
Cildi, pürüzsüz, canlı ve gergin gösterir
Maden suyu ile soda aynı şey mi? Böbrek fonksiyonlarını dengelememiz de bize yardımcı olur. Diyet için gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılar. Cildin, pürüzsüz, canlı ve gergin görünümde olmasını sağlar.

Ağız ve diş sağlığının gelişmesinde yardımcı
Maden suyu ile soda aynı şey mi? Özellikle yaz aylarında ter ile kaybettiğimiz tuz ve minerallerin yerine konması için maden suyu çok güzel bir aparatiftir. Maden suyunun içerdiği kalsiyum, ağız ve diş sağlığının gelişmesinde bize yardımcı olmaktadır.
Çocuk ve hamileler sınırlı tüketmeli
Maden suyu ile soda aynı şey mi? Sağlıklı bireyler günde 1-2 adet içebilir. Çocukların ve hamilelerin sodyum oranı yüksek olduğu için sınırlı tüketmeleri gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir