Baba gibi baba! 63 saat kepçe, 6 gün boyunca 4 kamyon çalıştırdı!

Muğla’da yaşayan Ramazan Korkut, ilkokula başlayan 6 yaşındaki kızı Gamze’nin evlerinden servis aracına rahat ulaşabilmesi için kendi imkanlarıyla 4 kilometrelik yol açtı. Korkut, “Yolun dar bölümlerini kepçeyle genişlettirdim. 63 saat kepçe, 6 gün boyunca 4 kamyon çalıştırdım. Toplamda 42 bin lira masraf ettim” dedi. Sanatçı Haluk Levent, bir dostunun Ramazan Korkut’un borcunu üstlendiğini duyurdu.

DUVAR – Muğla’da yaşayan Ramazan Korkut, servis kızını evden okula götürüp getirebilsin diye kendi imkanlarıyla 4 kilometrelik yol açtı.

Menteşe ilçesi Yemişendere Mahallesi’nde hayvancılıkla geçimini sağlayan 48 yaşındaki Ramazan Korkut, 6 yaşındaki kızı Gamze’yi, Şehbal Baydur İlköğretim Okulu 1. sınıfa taşımalı eğitimle kaydettirdi. Ancak evden mahalleye ulaşan stabilize yolun dar ve bakımsız olması nedeniyle okul servisi eve ulaşamadı. Bunun üzerine Korkut, bir süre kızını traktörle servisin beklediği 4 kilometre mesafedeki yola götürüp getirdi.

Muğla’da yaşayan Ramazan Korkut, kendi imkanlarıyla 4 kilometrelik açtığı yolla, ilkokula başlayan kızı Gamze’nin servis aracına rahat ulaştırabilmenin huzurunu yaşıyor. Korkut, yolu açmadan önce bir süre kızını traktörle servisin beklediği 4 kilometre mesafedeki yola götürüp getirdi. ( Osman Akça – Anadolu Ajansı )

‘BELEDİYE ÜÇ KAMYON VERDİ’

Kızının rahat okula gidip gelmesi için kendi imkanlarıyla yolu genişleten Korkut, traktörle kızını götürüp getirmeye yüreğinin dayanmadığını söyledi. Korkut, “Yolun dar bölümlerini kepçeyle genişlettirdim. 63 saat kepçe, 6 gün boyunca 4 kamyon çalıştırdım. Toplamda 42 bin lira masraf ettim. Belediye üç gün kamyon verdi. Orman Bölge Müdürlüğü de çakıl serme işi için greyder gönderdi. Komşumuz daha önce ikiz çocuklarını Muğla’da yaşayan büyük kızlarının yanını göndermişti” diye konuştu.

Anne Şirin Korkut da eşinin yolu yaptırmasıyla servisin evlerinin önüne kadar geldiğini, rahat ettiklerini söyledi.

Ramazan Korkut, kızı Gamze’yi servis aracına rahat ulaştırabilmenin huzurunu yaşıyor. Fotoğraf: AA

Okula servisle gidip geldiğini anlatan Gamze Korkut ise “Daha önce traktörle servisin yanına gidiyordum. Çok zorlanıyordum. Bu yolu okula gitmem için babam yaptı” dedi.

HALUK LEVENT: BİR DOSTUM BORCU ÜSTLENDİ

Sanatçı Haluk Levent, haberi duyan bir hayırsever dostunun, Ramazan Korkut’un hikayesini öğrenince tüm borcunu üstlenmeyi kabul ettiğini duyurdu. Levent twitter hesabından, “Ankaradan bir dostum aradı. Bu haberi görmüş. Amcamızın tüm borcunu üstlenmek istediğini bunu duyurmamızı istedi… Ben Ankara’ya gittiğimde ona ve ailesine kahvaltı hazırlayacağım. Sözünü aldı..
Teşekkür ediyoruz” diye yazdı. (MUĞLA – AA/HABER MERKEZİ)