“Ölmek istiyorum anne!” feryadıyla Türkiye’yi ağlatmıştı. Küçük Halil’den güzel haber!

Adana’da, bağışıklık sistemindeki bozukluk nedeniyle durmadan kaşınıp, ‘Ölmek istiyorum’ diye feryat eden Halil Çiftçi (9), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastane odasında kutladı.


Adana’da yaşayan Çiftçi ailesinin oğlu Halil Çiftçi’de, 7 aylıkken ‘hiperimmunglobulin’ (Vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi. Hastalığa bağlı olarak kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu.

Acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan Halil Çiftçi’ye farklı tedaviler uygulandı. İlik nakli de yapılan Halil’in kaşıntısının durdurulması için İstanbul’daki özel hastanede yeni tedavi yöntemi uygulanmaya başlandı. Steril, özel odada yatan Halil, eski haline dönmeye başladı.

“MÜHENDİS VEYA MUCİT OLMAK İSTİYORUM”

Hastalığı ortaya çıkınca eğitimine devam edemeyen Halil, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastane odasında kutladı. Bu zamana kadar kendisine sahip çıkıp, destek verenlere teşekkür eden Halil Çiftçi, bu bayramda daha sağlıklı olduğunu belirtip, bir sonraki yıl yapılacak kutlamalara katılmak istediğini söyledi. Çiftçi, “Bu hastalıktan kurtulursam mühendis veya mucit olmak istiyorum” dedi.