Şırnak şehidi Nuri Şener’in babası dayanamadı, tabutun yanına yattı: Yanık kokularına kurban olayım!

Şırnak Uludere’de dün akşam saatlerinde düşen askeri helikopter, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Helikopter kazası sonucu şehit olan 13 askerden biri olan Yüzbaşı Nuri Şener’in cenazesi İstanbul’a getirildi. Şişli’deki evinin önüne getirilen şehit cenazesine, baba Şener yatarak sarıldı. Şehit babası Ural Şener, daha sonra tabutun yanında kalkarak helallik diledi. Helalliğin ardından tabutu koklayan şehit babası Şener, “Yanık kokularına kurban olayım senin” diye bağırdı.

ŞIRNAK’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde dün düşen helikopterin içerisinde şehit olan 13 askerden biri olan Yüzbaşı Nuri Şener’in cenazesi Şişli Feriköy’de bulunan baba evine getirildi.

Evinin önüne getirildiği sırada baba Ural Şener cenaze aracından inerek şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun yanına yatıp gözyaşları içinde “Canım oğlum” dedi.

“KİMİN HAKKI VARSA SÖYLESİN”

yanında kalktı ve şehit için helallik istendi, dua edildi. Baba Ural Şener helallik istenmesinin ardından mikrofonu alarak, “5 kuruş, 25 kuruş alacağı olan lütfen şimdi söylesin, hakkı olup da söylemeyen namert olsun. Kimin hakkı varsa lütfen söylesin” dedi. Bu sırada cenaze için toplanan yakınları ve komşuları, “Şehidim hakkını helal et bize” diye bağırdı.

“YANIK KOKULARINA KURBAN OLAYIM”

Şehidin cenazesi ardından, baba evinin karşısında bulunan Hasan Zeynep Cami’ne götürüldü. Şehidin annesi Fatma Şener, babası Şener ve eşi Melike Şener, musalla taşına konulan tabuta sarıldı. Güçlükle ayakta duran aile ağlayarak dua etti. Tabutu koklayan şehit babası, “Yanık kokularına kurban olayım senin” diye bağırdı.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.