Arkadaşları, Çocukla Pembe Renk Tişört Giyiyor Diye Dalga Geçti. Öğretmen Çocuklara Bakın Nasıl Bir Ders Verdi.

William Gierke, Wisconsin’deki Sheboygan Falls İlkokulu’nda dördüncü sınıf öğrencisi. Geçen dönem okula pembe tişörtle gitti. Tişörtün üzerinde “Erkek adam pembe giyer” yazıyordu. Tişört, meme kanseri hakkında insanları bilinçlendirmek üzerine tasarlanmıştı. William da bu yüzden tişörtü gururla üzerinde taşıyordu.

O gün eve güzel bir şey yapmış olmanın sevinciyle dönmek yerine ağlayarak döndü. Arkadaşları temiz kalpli çocukla ‘kız’ diye dalga geçmişlerdi. Annesi Tomi olayları duyduğunda çok üzüldü. Çocuk bir daha asla okula gitmeyeceğini söyledi. Tomi durumu nasıl düzelteceğini bilemedi. Ancak bilen birisi vardı: William’ın öğretmeni.
William’ın sınıf öğretmeni oldukça tecrübe bir eğitimci. William’a olanları duyunca durumu en iyi şekilde kotarmak için fikir bulmaya çalıştı. William’a destek olmak ve diğer çocuklara da erkeklerin pembe renk tişört giyebileceğini göstermek istedi. Öğretmen, her hafta bir gün pembe tişört giyerek okula geldi.

Öğretmenin yaptığı akıllıca hamle sayesinde William bir sonraki hafta okula tekrar pembe tişörtle geldi. William, öğretmeninin ve kendisinin pembe tişört giydiği fotoğrafı annesine yolladı. Tomi, oğlunun hem eğitim hem de öğretim açısından emin ellerde olduğunu bir kez daha anladı.

William’ın hikayesini bir de siz dinleyin.

Öğretmenin yaptığı hareket çok zekice değil mi? Akıl dolu hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.