Down Sendromlu Kardeşini Şikayet Ettiler Ailenin Şikayete Cevabı İse MUHTEŞEM Oldu!

Down sendromlu 20 yaşındaki Andrew Anchor ailesinin 1979 beri işlettiği restoranda çalışıyor. Babası kanserden dolayı vefat ettiğinden beri, Andrew restoranda canla başla çalışıyor ve restoranda vefat eden babanın yokluğu aranmıyor. Andrew, Today’e: “Tıpkı babam gibi, müşterilere yakın şekilde çalışmayı seviyorum. Babam çalışırken herkesin adını bilirdi ve şimdi ben de biliyorum.” dedi.

Andrew harika iş çıkartıyor ve dolayısıyla hem müşteriler hem de diğer çalışanlar tarafından seviliyor. Ancak aldıkları bir haber herkesi şok etti.

Adını vermek istemeyen birisi Andrew’ı bölgedeki sağlık bakanlığına şikayet etmiş. Andrew’un annesi şunları söyledi: “İsmini vermek istemeyen kişi Andrew’i, ‘Yetkisiz bir personelin mutfakta yer alması’ konulu mesajıyla şikayet etmiş.” ‘Yetkisiz personel’ ile Andrew kastedilmiş tabii ki. Şikayet bütün aile bireylerini şok etti ve bunun üzerine Andrew’in abisi Alex Facebook’ta konu ile ilgili görüşlerini paylaştı. Gönderisi 70,000 beğeni aldı ve 20,000 kez paylaşıldı. Yazının devamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Babam vefat ettikten sonra kardeşim Andrew canını dişine takıp çalışarak Ankar’s Hoagies’i ve babamızın mirasını ayakta tutmamıza yardım etti. Gerektiğinde müşterilerle ilgilendi, gerektiğinde ise barbekü tezgahı ve mutfağı temizledi. Andrew, işletmemizin başarısını devam ettirmesi için yorulmak bilmeden çalıştı. Bunları yaparken de suratında hep bir gülümseme vardı.

İsmini vermek istemeyen bir kişinin, Down sendromlu ve yetkisiz bir personelin mutfakta çalıştığını ihbar etmesi üzerine şoka uğradım. Yetkisiz personel dediği kişi de bu işletmenin sahibidir. Gerçekten çok şaşkınım.”

“Kardeşimin ne kadar yetenekli ve temiz kalpli birisi olduğunu bilmeden, onun hakkında kötü düşüncelere sahip olan kişileri gördükçe beynim atıyor. Hatta, engelli bireyleri yarı insan olarak gören kişiler bile var ve onlardan açıkçası iğreniyorum.

Bazen geriye yaslanıp Andrew’ın insanları ne kadar çok sevebildiğini görüyorum. Hatta bu tür bir sevgiyi hak etmeyenleri bile tüm kalbiyle seviyor. Nefret etme duygusunda onda yok. Eğer kardeşimle ilgili olumsuz düşüncelere sahip olan kişiler, kardeşimin sevgi dolu kalbinin yarısı kadar kalbe sahip olsalardı, bugün dünya çok daha güzel bir yer olabilirdi.

Yazdıklarımı okuyan herkesin, engelleri ve farkları bir kenara bırakarak düşünmelerini istiyorum. Din, dil, ırk, cinsiyet, engelli, engelsiz her şeyi bir kenara bırakın ve birbirinizi sevmeye çalışın. İnanın ki Andrew kadar saf bir kalbiniz olsaydı, dünya bugün daha yaşanılabilir bir yer olurdu.”

“Kardeşimin engeli yok, engel hepimizin kafasında.

Seni seviyorum canım kardeşim.”

DİPNOT: Müfettişler restorana geldiklerinde şikayetle ilgili hiçbir somut kanıt bulamadılar. Andrew restoranda çalışmaya devam ediyor. Olay gerçekleştikten sonra Andrew gerek müşterilerden gerekse de şehir sakinlerinden fazlaca manevi destek aldı. Facebook’ta Andrew için yaratılan etkinliği binlerce kişi destekledi.

Andrew’ın hikayesini arkadaşlarınızla paylaşarak, ne kadar iyi iş çıkardığına insanların tanıklık etmesini sağlayın.