4 Haftada Fit Bir Vücut İçin Egzersiz Programı ile Muhteşem Bir Görünüme Kavuşun

Düzenli ve sağlıklı beslenme fit bir vücuda sahip olmak için hayati önem taşır bizler için, dolayısıyla daha kaliteli ve öz güveninizi geri kazanmanız için mutlaka egzersiz ile birlikte yediklerinize çok dikkat etmelisiniz. Sıfırdan bir diyet listesi oluşturmak isterseniz web sitemizin zayıflama ve diyet bölümünü incelemenizi tavsiye ederim.

Egzersiz planına gelince, evde kolaylıkla uygulayacağınız mükemmel bir mini egzersiz seti ile sizleri tanıştırmak istiyorum. Buradaki temel amaç yalnızca incelmek değil, incelmekle birlikte mükemmel hatlara sahip olmaktır. En az ikişer set 20 tekrar olmak üzere yapacağınız egzersizle 4 haftanın sonunda daha fit ve sağlıklı olacaksınız.

1.) Şınav pozisyonu alın, ellerinizi yumruk yapıp dirseklere kadar yere sabitleyin (kol açısı 90 derece olacak şekilde) hazır olduğunuzda kendinizi sıkın ve 10’ar saniye aralıklarla dinlenin toplamda 10 set yapın.

2.) Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, kollarınızı gergin olacak şekilde öne doğru kaldırın. Ardından fotoğrafta görüldüğü gibi eğilin yaklaşık 80 derecelik bir açı ile, kalçaların kusursuz şekillenmesinin gizli sırrı tam olarak bu harekettir.

3.) Fotoğraftaki gibi duruş alın, sağ el havada gergin iken sol bacak da aynı şekilde havada gergin olacak sonra aynı işlemi diğer kol ve bacağınız için uygulayın.

4.) Sırt üstü uzanıp kollarınızı iki yana açın, dizlerinizi karnınıza doğru çekin ve yine yaklaşık 90 derecelik bir açı yakalayın. Sonra sırtınızdan destek alarak poponuzu havaya kaldırın 10 saniye bekledikten sonra ilk duruşunuza geçin.

5.) Şınav hareketini 2 set 10 tekrar olmak üzere günde iki defa tekrarlayabilirsiniz (10 şınav kondüsyonu düşük yeni başlayanlar içindir. İlerleyen zamanlarda tüm egzersizlerin sayısı 5’er adet olmak üzere artırılacaktır.)