Zayıflamak İçin 7 Muhteşem İpucu

Ani ve şiddetli değişiklikler uzun sürmez. Kilo vermeye gelince, basit ve yapılabilir olanlar harikalar yaratabilir. Biliyorum, çünkü ben de kilo problemiyle uzun süre uğraştım. İşte bana gerçekten yardımcı olan birkaç fikir. Umarım sizin de işinize yarar.

1. Yemeklerden 30 Dakika Önce Besin Değeri Yüksek Bir Şey Yiyin ya da İçin
Birkaç fikir: bir kase salata, iki büyük bardak su, bir avuç badem, bir kase çorba, bir elma, bir dilim peynir…

2. Her Zaman Yanınızda Düşük Kalorili, Düşük Yağ Oranına Sahip Bir Şey Bulundurun
Böylece yemek dürtüsü başladığında yiyebilirsiniz. Kilo alacağım endişesi duymadan yiyebileceğiniz gıdalar: salata, haşlanmış patates, yoğurt vs.

3. Daha Fazla Meyve Yiyin Ama Doğru Seçim Yapın
Kilolardan kurtulmak için en uygun meyveler papaya, erik, vişne, kiraz, portakal ve çilek.

4. Yağlı Besinlerden Tamamen Kurtulun
Cips, mayonez, kek, çikolata, kızartmalar… Eğer onları görmezseniz, yiyemezsiniz de. Diğer yandan eğer orada olurlarsa, sizin bu konudaki istekliliğinizi yeneceklerdir. Dolabınızda artık bu yiyeceklere yer yok..
5. Mavi Bir Tabaktan Yiyin
Araştırmalar mavi ve yeşil renklerin iştahı azalttığını ve fazla yemeyi engellediğini gösteriyor.
6. Daha Küçük Tabak ve Kaseler Alın
Boyut gerçekten önemli. Daha küçük bir tabağa yemeği döktüğünüzde, nicelik olarak hala yeterince yemek varmış gibi hissediyorsunuz. Eğer gözümüz doyarsa da, düşük miktarlarla tatmin olmamız da kolaylaşıyor.
7. Paylaşma Huyu Edinin
Bir şeye karşı koyulamayacak kadar iyiyse, bütün hepsini yemek yerine bir ya da iki dilim yemek ve geri kalanını başkalarıyla paylaşmak iyi bir fikir. Böylece arkadaşlık bağlarınızı geliştirirken, daha az kalori alacaksınız.