Yeşilçam’ın En Güzel Bayanları

Yeşilçam’ın En Güzel 40 Kadını

Yeşilçam’ın en güzel kadınları.. Gerek oyunculukları gerekse güzellikleri ile kendilerinden çokça söz ettiren  o isimler…

 1960 lı yıllarınYeşilçamı Türkan Şoray, Filiz Akın, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit döneme damgasını vuran  dört büyükler olarak anılır..  Türkan Şoray ise güzelliği, çekiciliği ve kadınsılığı ile ilk sırada yer almaktadır.  Aynı zamanda Türk sinemasının en güzel resim veren oyuncusudur. Halkın arasından gelmiş olması  halka daha yakın olmasının en büyük nedenlerinden biridir..  Ayrıca döneminde en yüksek ücreti de kendisi almıştır..

Filiz Akın ise oyunculuk hayatına “Artist” dergisinin düzenlediği bir yarışmayı kazanarak başlamış arkeoloji eğitimli bir artisttir ve bu eğitimini ona verdiği avantajla modern kadını oynamıştır..

Fatma Girik dramatik karakterleri başarıyla canlandırmış bir oyuncudur bununla birlikte  mavi gözleri ile de dikkat çekmeyi başarmış başarılı bir oyuncu olarak 60 ve 80 li yıllara damgasını vurmuştur..  .

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Hülya Koçyiğit ise çok farklı kimliklere bürünme yeteneği ile dikkatleri üzerine topladı.. 1963 de Berlin Film Festivali’nde “Altın Ayı ödülünü kazandı, bunların yanı sıra yerli, yabancı film festivallerinde en çok ödül alan sanatçımızdır.

Feri Cansel 1983 de dramatik şekilde, sevgilisi tarafından bıçaklanarak, öldürülmüştür.

Sevda Ferdağ vamp, kötü kadın rolleriyle bir çok filmde yer almıştır. 150 sinema filminde rol almıştır.

Esen Püsküllü Ses dergisinin yarışmasında ikinci olmuş ve oyunculuk mesleğine başlamıştır..

Gülşen Bubikoğlu, Zerrin Egeliler, Figen Han, Zeynep Aksu, Oya Aydoğan, Banu Alkan, Ahu Tuğba, Harika Avcı, Yaprak Özdemiroğlu, Pervin Par, Çolpan İlhan, Serpil Çakmaklı, Arzu Okay, Sezer Sezin, Meral Zeren, Müjde Ar, Deniz Türkali, Ajda Pekkan, Suzan Avcı diye devam edebiliriz..