İlk Görüşte İkisine de Aşık Oldu!

“Aşkın yaşı olmaz”, “aşkta gurur olmaz”, “aşkın gözü kördür” vs. vs. gibi aşk ile ilgili bugüne dek söylenmiş sözleri daha da çoğaltarak dile getirebiliriz. Ancak iddia ediyorum ki; şimdi tanık olacağınız bu aşka, söylenecek söz yok!

45 yaşındaki Ganga ve Jamuna Mondal kardeşler, yapışık olarak dünyaya gelen ikizler… Hayatları hep başkaları tarafından dışlanarak geçti.

Ganga ve Jamuna, Batı Bengal’de, Kolkata’da yoksul bir ailenin çocukları olarak dünyaya gelmişlerdi. Yapışık ikizler, aynı mideyi paylaşıyorlar. Böbrekleri, karaciğerleri ve kalpleri ise ayrı. Maddi imkansızlıklar sebebiyle gerekli tıbbi yardımı alamayan ikizler, bu yaşlarına dek yapışık olarak yaşamaya devam ettiler.

45 yaşına geldikleri zamana kadar, düzenli bir eğitim de alamadıkları için hayatlarını gezici bir sirkte çalışarak kazanmaya devam ettiler. Çevreleri onları “Örümcek Kardeşler” olarak tanıdı.

Bundan yaklaşık yedi ay kadar önce, ikizlerin çalıştıkları sirke ses mühendisi olarak gelen ve aslında bir okulda hoca olan Jasimuddin Ahmad, ikizleri gördüğü anda aşık oldu, tabii ikizler de ona…

Bu andan sonra da belki dünyanın en sıra dışı ilişkisi başlamış oldu…

Hayatları büyük zorluklarla geçmiş olan yapışık ikiz kardeşler, şimdi hayatlarının en mutlu dönemlerini yaşıyorlar. Çünkü “Bay Hindistan” adını verdikleri Jasumuddin Ahmad ile birlikte mutlu bir hayat yaşamaya başladılar.

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.