Yan Masadakiler Yas Tutan Babaya Bir Şey Söyledi – Babanın Geçen Sene Evladını Kaybettiğini Bilmiyorlardı

Geçen Babalar Günü’nde Dan Cortez ve eşi Maxi, kızları Harper ve Harlow’u da yanlarına alarak akşam yemeğine çıktılar.

Hesabı istediklerinde, hesabın yanında yanlarındaki bir müşteri tarafından yazılmış olan küçük bir not da geldi.

Notu yazan kişinin bilmediği şey diğer çocuklarını evde bıraktıklarıydı. Ancak hepsi bununla da bitmiyor.

Arkansas’ta yaşayan Dan ve Maxi Cortez çifti, çocuk sahibi olabilmek için yıllarca uğraştılar. En sonunda da tüp bebek yöntemine başvurarak çocuk sahibi oldular.

Maxi, üçüzlerine hamile olduğunu öğrendi. 27 Mayıs 2015 tarihinde de Landon, Harper ve Harlow dünyaya geldi. Çocukların hepsi sağlıklıydı ve hastanedeki üç haftanın ardından eve getirildiler.

2 hafta sonra Landon hastalandı. Dan oğlunu hemen acile götürdü. Çocukta bakteriyel menenjit olduğu öğrenildi.

Doktorlar ellerinden geleni yapsa da Landon henüz 7 haftalıkken hayatını kaybetti.

Dan, bu sene ilk kez Babalar Günü’nü kutlayacaktı. Eşi ve 1 yaşındaki kızlarını alarak Red Lobster isimli bir restorana gitti.

Hesabı istediklerinde, Dan ve Maxi, bir yabancının kendilerine yazdığı notu görünce çok şaşırdılar.

Notta, “Bebeklerinizin kıymetini bilin. Göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar. Tanrı size sağlık ve uzun ömür versin” yazıyordu.

Hepsi bu kadarla bitmemişti. Notu yazan kişi, ailenin hesabını da ödemişti.

Yabancılar yaptıkları bu jestin, Cortez ailesi için ne kadar önemli olduğunu tahmin edemezlerdi.

Maxi o kadar duygulandı ki Facebook’ta olayla ilgili bir paylaşım yaptı:

“Bu mektup bugün Red Lobster’da yanımızda oturan aile için. Hiç soru sormadınız. Beraber tek kelime etmedik. Ancak bize asla unutamayacağınız türden bir hatıra kazandırdınız. Garson, yazmış olduğunuz notu bize verince gözyaşlarımızı tutamadık. Dışarıda, Babalar Günü’nü kutlayan 4 kişilik bir aile gibi görünüyorduk. Geçen sene bu günü 5 kişi kutladığımızı muhtemelen bilmiyordunuz.

Geçen sene üçüzlerimizden birini kaybettik. Tatil yapamaz hale geldik. Bunu bilmediğiniz halde hesabımızı siz ödediniz. Yaptığınız jestin bizi ne kadar derinden etkilediğini tahmin bile edemezsiniz. Yaptığınız için minnettar olduğumu belirtmek istiyorum. Umarım ki bu yazıyı bir şekilde okursunuz ve bize ne kadar büyük bir iyilik yapmış olduğunuzu anlarsınız. Sayenizde eşim Babalar Günü’nü daha huzurlu geçirdi. Lütfen yazıyı paylaşarak notu yazan kişiye ulaşmasına yardımcı olun.”

Dan ve Maxi çifti, kendilerine yapılan olağanüstü jest karşısında çok etkilendiler. İhtiyaç duydukları bu jest, kendilerine birer yabancı tarafından yapıldı. Görüyorsunuz ya, iyilik yapmanın yeri ve zamanı yok. Yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.