Vücut Sarkmalarına Tuzla Gelen Mucize.. Uygulayanlar şaşkın

Kilo sorunu olan erkek ve bayanların en büyük hayali fazla kilolarını vererek daha sağlıklı ve fit bir görünüme ulaşabilmektir. Yapılan diyetlerin sporla desteklenmemesi sonucunda istenilen kilolar verilse bile deride sarkmalar ve gevşemeler baş gösterir.

Deri sarkması yaşa bağlı olduğu gibi, en çok hızlı bir şekilde kilo alıp verenlerde de görülür. Gerilen ve şişen derideki yağların erimesi sonucu deri balon gibi sönerek aşağıya doğru düşer ve buruşuk bir görüntü oluşturur. Deri sarkmasını önlemek ya da oluşan bu sarkık görüntüyü toparlamak için bitkisel kürlerden ve karışımlardan yararlanabilirsiniz.

Malzemeler

200 gram tuz

100 gram zencefil

2 kaşık hindistan cevizi yağı

Sürülebilir kıvama gelecek kadar su

Uygulama:

Elde edilen macun bir süre buzdolabında soğutulur. Ardından göbek kol vb. gibi sarkan bölgelere aşağıdan yukarıya masaj şeklinde uygulanır. Bir süre bekletilir (10 dakika gibi) ve su ile durulanır.

2. Bol Su İçin

Su alımı çok önemlidir. Vücudunuzun temizlenmesi, kan dolaşımının hızlanıp vücudunuzun ve metabolik sisteminizin yavaşlamaması için su çok gerekli. Günde en az 6-8 bardak su içmek, cildinizi canlandırıp toparlanma sürecini hızlandırır. Daha sıkı bir cilde sahip olmak için su alımınıza önem veriniz.

3. Cildinizi Nemlendirin

Doğal yağlar kullanarak veya vücut nemlendirme ürünleri ile cildinizi nemli tutmalısınız. Yine hindistan cevizi yağı vücut nemlendirme için önerilen bir doğal bitkisel yağdır ve diğer yağlara göre daha ucuzdur. Ek olarak bebek yağları da cildinizi nemli tutmanız için etkili bir seçim.

4. Egzersiz Yapın

Kilo verme sürecinde zaten büyük ihtimal ile egzersiz yapmaya alışmış olmalısınız. Bırakmayın! Egzersize bu kez sıkılaştırıcı hareketler ekleyerek devam edin. Bölgesel sıkılaştırmalara yönelebilirsiniz. Hareketi kesmek, metabolizmanızı yavaşlatıp tekrar kilo almanıza neden olabileceği gibi cildinizin sıkılığını kaybedip tekrar sarkmalara neden olacaktır.