Uğur ve bereket getirdiğine inanılan semboller

Uğur ve bereket getirdiğine inanılan semboller
Eskiden beri insanlar hep bir şeylere inanma, objelerin onlara şans ve bereket getireceğini düşünmüşlerdir. Geçmişte devam eden bu inanç hala etkisini sürdürmekte… Birazdan sayacağımız objeler şans ve bereket getirmesi yönünden üst sırada yerlerini koruyor.

Hangi objenin ne getirdiğini merak ediyorsanız işte cevapları…
İşte evinize veya iş yerinize uğur ve bereket getireceğine inanılan semboller…

Element Pagoda

Feng Shui felsefesinin yapı taşlarından biri olan bu bereket sembolü, doğanın 4 elementi olan metal, su, ateş ve tahta objelerini içermektedir. Evde huzur ve bereket ortamı sağlamaya yardımcı olduğuna inanılır. Aynı zamanda kötü enerjiyi de evden uzaklaştırdığı söylenir.

Jin chan: Bereket kurbağası

Bu objenin özellikle maddi ve manevi bereket getirdiğine inanılmaktadır. Evde özellikle ailece vakit geçirilen bir odaya- tercihen evin giriş kapısına yakın bir oda- , kapıya yakın olacak şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Fatma Ana’nın Eli

Günümüzde buzdolabı magnetleri takılarda ve kolyelerde kullanılan Fatma Ana’nın eli, sadakat ve sabrın sembolü olarak anılır. Aynı zamanda bolluk ve bereketin de sembolü olarak anılan bu el, şans getiren objeler arasında yer almaktadır.

Nazar boncuğu

Nazar boncuğunun ne anlama geldiğini bilmeyen neredeyse yoktur. Bu obje Türkiye’nin en yaygın batıl inançlarından biridir. Nazar boncuğu kişiyi kem gözlerden ve kötü niyetli kişilerin nazarından koruması inancıyla vardır. Yaşadığınız ortamda nazar boncuğu bulundurmak ortama şans ve bereket katma yönünden en kolay ulaşılabilen semboldür.