Üçüncü Çocuğuna Hamile Olan Ve İki İşte Birden Çalışan Kadına Patronu Bakın Nasıl Bir Jest Yaptı

CNBC’de ‘Profit’ adlı bir televizyon dizisi var.

Bu dizide ünlü girişimci ve milyoner Marcus Lemonis kendi parasıyla işleri kötü giden küçük ölçekli işletmelere yardım eli uzatıyor.

Marcus Lemonis başarılı ve uzun soluklu iş hayatı boyunca şirket çalışanlarının yaptığı işlerden keyif almalarını ve böylelikle daha verimli çalışmalarını hedeflemiştir. Ünlü iş adamının felsefesi çalışanlara dürüst ve nazik bir şekilde davranmaktır.

Ünlü iş adamı bu sayede şirketlerinde çalışan kişilerin işlerini daha fazla önemsemelerini ve daha verimli çalışmalarını sağlamıştır.

Tami Forbes, Key West Key Lime Pie adlı şirkette mağaza yöneticisi. Ünvanı mağaza yönetici olmasına rağmen envanterden pazarlamaya kadar her şeyden sorumlu. Aynı anda birkaç kişilik iş yapan kadının maaşı ise haftalık 500 dolar (yaklaşık olarak 1.500 TL).

Buna ek olarak Tami’nin 8 yaşında ikizleri var. Şu anda ise yeni çocuğuna hamile. Mağazada günde 9 saat çalışan kadın ayrıca bir barda barmen olarak çalışıyor ayın sonunu getirebilmek için. Sonra ise artan zamanda eve gidip çocuklarıyla ilgileniyor.
Kısa süre sonra hamilelik iznine çıkacak olan kadın kesintili olarak alacağı maaşı için endişe ediyordu.

Marcus, “İzne çıkmadan önce yardımına ihtiyacım var. Bazı işleri halletmem de bana yardım etmeni istiyorum. Liderimiz sen olacaksın. Ama kafanın rahat olması için de sana bu parayı takdim etmek istedim” dedi.

Lemonis konuşmasını yaptıktan sonra Tami’ye içinde hamilelik iznini kapsayan kesintisiz tam maaşının bulunduğu zarfın içindeki toplu parayı kadına uzattı.

Kadın, “Hayat standartlarımı devam ettirebilmem için gerekli parayı kazanmam benim için çok önemli. Daha önce başıma hiç böyle bir şey gelmemişti” dedi.

Ancak sürpriz bununla da bitmiyor. Tami’nin çok sevineceği bir haber daha var. Videoyu izleyerek sürprizin ne olduğunu kendiniz öğrenin:

Bütün işletmeler ve şirketler çalışanlarına bu şekilde anlayış göstermeli. Eğer katılıyorsanız, videoyu arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.