Küçük Çocuk Kaykaydan Kayarken Kalçası Kesildi. Anne, Diğer Ebeveynleri Uyarıyor!

Amy Smith iki yaşındaki kızı Demi Mai ile İngiltere’nin Torquay şehrindeki Kitson Parkı’na gitti. Çocuğunu eğlendirmek için gittikleri oyun parkında olacaklardan habersizlerdi. Küçük çocuk kaykaydan kayarken, kaykaydaki cam parçası çocuğun bacağını ve kalçasını kesti. Amy, birilerinin cam parçasını bilerek oraya koyduğunu düşünüyor. Bütün anne babaları oyun parkında dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Demi Mai ve annesi sık sık Kitson Parkı’na giderlerdi. Oyun parkındaki kaykaydan kaymak için önce halatları tırmanmak gerekiyor. Henüz iki yaşında olan çocuk halatlardan çıkmayı ilk kez becerebilmişti. Halatlara tırmanmanın coşkusu yaşayan küçük çocuk kaykaydan kaymak için sabırsızlanıyordu. Ancak birden olanlar oldu. Üstü kapalı olan kaykaydan inen çocuğun vücudundan kanlar gelmeye başladı.

Amy, çocuğunu derhal hastaneye götürdü. Hastanede hemen çocuğun yaralarına pansuman yapıldı. Neyse ki dikişe gerek kalmadı. Yaranın iyileşmesi için biraz zaman gerekiyordu. Amy, hemen parkın sorumlularını arayarak durumu anlattı ve başka çocukların yaralanmaması için parkın camlardan arındırılmasını istedi.

Anne, birilerinin bilerek kaykaya cam parçası yerleştirdiğinden şüpheleniyor. Yerel haber kanalına konuşan Amy, diğer bütün anne ve babaları parka gittiklerinde, kaykay vb. oyun alanlarını kontrol etmeleri konusunda şiddetle uyarıyor.

Eğer kasıtlı yapıldıysa, hangi psikolojideki bir insanın kaykaya çocuklar zarar görsün diye cam parçası bıraktığını anlayamıyorum. Eğer kasıtlı değilse, insanların çocukların oynadığı bu tür hassas yerlerdeki cam parçalarını temizlemeleri gerekiyor.

Amy’nin hikayesini tanıdığınız bütün çocuklu ailelerle paylaşmayı unutmayın.