Tek Bir Malzeme İle Havlularınız İlk Günkü Yumuşaklığına Kavuşsun

Siz de havlularınızın sert olmasından şikayetçi misiniz ? Makinenizi düşük ısıda ,kısa programda, bol yumuşatıcı ve az deterjanla çalıştırdığınızda yumuşak havlular elde edebilirsiniz ancak; kirlerinden arınmazlar.
Kirlerinden arındıralım diye uğraşırken, yumuşaklığını kaybederiz. Bir diğer problem ise ; alerjik bünyeye sahip aile bireylerinin havlularını kullandıktan hemen sonra ,kızarmaları, kaşınmaları, vücutlarının tepkime vermeleri.Bu da kesinlikle istediğimiz bir durum değildir, bu kişilerin havlularını yıkarken daha da dikkatli olmalıyız.
Bu yazımızda, sevdiklerimize zarar vermeden hem yumuşak hem temiz havluları elde etmenin en basit yoluna bakalım.

Çamaşır makinenizi her zamanki gibi ,doldurun deterjanı ekleyin ve çalıştırın.
*Makinenizin son yumuşatıcı alma anı geldiğinde, 1 çay bardağı beyaz sirkeyi ekleyin.
*Bu şekilde yıkamaya devam edin. Sonuç olarak göreceksiniz ki;
Havlularınız Temiz olduğu kadar Kabarık ve Yumuşak Olacaklar , Bakterilerden Kurtuldunuz, Çamaşırlarınız artık elektriklenmeyecek , Ayrıca boyalı kumaşlarınız renk atmayacak 🙂

Peki Beyaz Sirke Nedir ?
Fermantasyon yöntemi ile şeker içeren tarım ürünlerinden elde edilen ,%5 asetik asit içeren bir üründür. Tadı diğer sirkeler gibi yoğun değildir, kokusu daha hafif, yoğunluğu daha azdır.
Kullanım alanın genişliği , sağlığa zararlı olmayışı , etkili sonuç vermesiyle beraber, son zamanlarda ev temizliği , kişisel temizlik , makine temizliği …. derken çok yaygın şekilde kullanılmaya başladı.
Eskiden banyo , tuvalet ve mutfak dolaplarımda farklı markalarda birçok temizlik ürünü varken, şimdi Sirke Ve Sirke Çeşitleri bulunuyor.Bazı marketlerde ,Beyaz Sirke, bazılarında Temizlik Sirkesi olarak satılıyor.

NOT: Sadece havlularınız için değil, tüm çamaşırlarınız için beyaz sirke kullanmak etkili olacaktır. Çamaşırlarımızın temiz olması için de makinemizin temiz olması gerekiyor. Makine temizliğinde ,boş makienizin, deterjan gözüne,1 buçuk bardak Beyaz Sirke dökün, çalıştırın. Bu temizliği düzenli olarak yaptığınızda çamaşırlarınız da daha temiz olacaktır.