İşte Bu Yüzden Yazın Kapınızın Üstüne Plastik Torba Asmalısınız

En sevdiğiniz mevsim olan yaz geldi ancak beraberinde böcekleri de getirdi.Her balkona çıktığınızda sizi rahatsız etmeye devam ediyorlar. Sivrisinekler ve sinekler bu yaz da size rahat vermeyecek.


Neyse ki özellikle sivrisineklerin evinizin yakınlarında bile dolaşmaması için ilginç bir yöntem var.Yöntem işinize yararsa arkadaşlarınıza da önermeyi unutmayın.Ev yapımı tuzak için fazla malzemeye de ihtiyacınız yok.

Malzemeler:Buz torbası – Sofra tuzu – Misket limonu suyu – Birkaç bozuk para – Su Bunları bir araya getirdiğinizde sivrisinekler evinizden nefret edecek.


Malzemeler:Buz torbası – Sofra tuzu – Misket limonu suyu – Birkaç bozuk para – Su Bunları bir araya getirdiğinizde sivrisinekler evinizden nefret edecek.

Torbanın içine su doldurun ve kapınızın üstüne asın. Yöntemin işe yaraması için torbanın ışık alması gerekiyor. Bu nedenle güneş gören bir yerde olması şart. Sivrisinek ve sinekler bundan neden nefret ediyor? Çoğu sivrisinek ve sinek kovucu karışımlarda, onların nefret ettiği kokular yer alıyor.

Yöntemin kokuyla alakası yok. Suyun içindeki parlak bozuk paralar sinekleri rahatsız ediyor. Sineklerin göz yapıları özel olduğundan bu tür parlaklıklardan nefret ediyorlar.İnsan gözü ışık kırılmasına karşı dayanıklıyken sivrisinek ve sinekler buna karşı çok zayıflar.

Mesela altı gözleri bulunan sinekler dünyayı mozaik görürler. Bozuk paraların yarattığı ışık kırılması onlar için son derece sinir bozucudur ve onları kaçırır.

Yöntemi daha önce duymuş ya da denemiş miydiniz? Cevabınız hayır ise kesinlikle denemeniz önerilir. 2018 yazıyı sineksiz ve sivrisineksiz geçirmeleri için yöntemi arkadaşlarınızla paylaşın.