Son dakika: Tarık Ünlüoğlu gözyaşları içinde uğurlanıyor! İşte usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun cenaze töreninden görüntüler

Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Ünal Bey olarak izlediğimiz usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu yakalandığı akciğer kanseri yüzünden uzun bir süredir tedavi görüyordu. Tarık Ünlüoğlu’nun hastalığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde oynarken ortaya çıkmıştı. Diziden apar topar ayrılan Tarık Ünlüoğlu tedavi sürecine başlamıştı. Geçtiğimiz Salı günü aniden rahatsızlanan Tarık Ünlüoğlu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Henüz 61 yaşında olan başarılı oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun vefatı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Son dakika gelen habere göre Tarık Ünlüoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor. İşte usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun cenaze töreninden görüntüler..

Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Bey, Kurtlar Vadisi’nde Testere Necmi karakterini canlandıran 61 yaşındaki usta oyuncu, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Akciğer kanseri tedavisi gören usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun vefat haberinin ardından sanatçı dostları hastaneye akın etti. Açıklama yapan usta oyuncunun doktoru Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, “Artan solunum şikâyetiyle Tarık Bey’i hastanemizde misafir ettik ama bütün çabalara rağmen kendisini kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Ölümü ile sanat dünyasını yasa boğan ünlü oyuncu için Mecidiyeköy Büyük Sahne – Artı Sahne’de anma töreni düzenlendi.

Tarık Ünlüoğlu’nun Türk Bayrağı’na sarılı tabutu törenin ardından Levent Camii’ne götürüldü.

OKTAY KAYNARCA:

Hepimizin başı sağolsun. Tarık Abi’nin oyunculuğu üstüne konuşmam, haddim değil. Ben abiliği tanıştığımız andan itibaren yaşam sevincini, içinde olduğu gibi bize aktaran, bize yol gösteren bir abi oldu.
Küfretmesi bile başkaydı. Küsmesi bile başkaydı. Küstükten sonra barışması bile başkaydı.
Ruhu şad olsun. Çok güzel adamdı.

OYA BAŞAR

“Tarık orada yatan sen misin? Sen olduğuna inanamıyorum. O kadar iyi bir insandı ki, canımdı. Dostumdu. Çok küser çok barışırdı. ‘Ben kinci değilim’ derdi. ‘Ben kinci değilim, kızarım geçer!’ Bizim için hep yaşayacak.”

MELEK BAYKAL

Tarık’ı anlatmak o kadar zor ki. Hepimizin onunla çok özel anları var. Yıllar önce Ankara’dayız. Ben Zafer Ergin ile evliyim, sürekli kavga ediyoruz, boşanmaya kalkıyoruz. İlk aklımıza gelen Tarık ve Selçuk. Eve geliyorlar, gardıropları söküyorlar, kamyonlara yüklüyorlar, gideceği yere yolluyorlar. Üç gün sonra tekrar arıyoruz, ‘biz barıştık’ diyoruz. Bu iki arkadaş tekrar montaja geliyorlar. Bir gün ‘Yeter lan’ dedi. Ölmeden iki gün önce ziyaretine gittim. Bana dönüp ‘Melek! Saatin ne güzel ulan!’ dedi. Ah canım arkadaşım uğurlar olsun.