Geçmişten Günümüze Athena

Sevenlerine yeni albüm müjdesi veren Athena Grubu’nun geçmişten bugüne kadar gelen gelişimlerini sizler için araştırdık.

13 şarkıdan oluşan yeni albümlerinin kaydı, Mike Nielsen ile FadeOut Stüdyoları’nda yapılıyor ve şarkıların söz ve müzikleri Gökhan ve Hakan Özoğuz’a ait. “Altüst” adlı yeni albümün aranjmanlarını ise yine Athena Grubu yapıyor.

1993 yılında ilk albümleri “Holigan” ile iyi bir çıkış yakalayan grup, günümüze kadar başarılı çalışmalara imza atmaya devam ettiler.

Kurucu üyeleri Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerden oluşan Athena Grubu 1993 yılında, trash metal müzik yapıyordu.

1998 yılında “Skalonga” adlı çıkış şarkısının klibinde o zaman, Kaptan Hook’ta kendilerini izlemeye gelen herkese rol vermişlerdi.

Athena grubu Fenerbahçe Marşı’na da imza atmıştı ve Fenerbahçe tutkusu gen Özoğuz kardeşlere babaları Ahmet Özoğuz tarafından aşılanmıştı.

Değişik tarzları, saç modelleri, şarkıları ve yaşamları ile dikkatleri çekmeyi başaran Athena, “12 Dev Adam” Milli Basketbol Takımı’mız için de çok güzel bir marş bestelemişti.

Gökhan Özoğuz, bir dönem oyunculukta da kariyer yaptı ve “O Şimdi Asker” filminde rol aldı.

15 Mayıs 2004 tarihinde ülkemizi Eurovision’da “For Real” şarkısı ile temsil eden başarılı grup, yarışmadan 4.’lük elde etmişti.

2013 yılında Melis Ülken ile evlenen Gökhan Özoğuz’un bir de tıpkı kendisine benzeyen Ayşe Derya adında kızı var.

Her ne kadar grubun üyeleri sürekli değişmiş olursa olsun, başarılı bir grup olarak her zaman sevile Athena ve O’nun kurucu üyeleri Gökhan ve Hakan Özoğuz kardeşlerin, geçmişten günümüze fotoğraflarını incelemek ister misiniz?

Resimlerin büyük hallerini görmek için lütfen üzerlerine tıklayınız.