Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın!

Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın!

Yaz aylarının kabusu olan sivrisineklerle boğuşuyor ve bu davetsiz misafirlerden kurtulmak mı istiyorsunuz? İşte evde kendi yöntemlerinizle sivrisineklerden kurtulma yolları…

Muz kabuklarını atmayın!
Muz kabuğunun iç kısmını sivrisineğin soktuğu bölge üzerine sürerseniz kısa bir süre sonra ısırığın kaşıntı hissi azalır. Acil durumlarda kullanmak istiyotrsanız buzlukta muz kabuklarını saklayıp kullanabilirsiniz.
Koyu renk giyinmeyin!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisineğin koyu renk kıyafetlere daha çok geldiğini biliyor muydunuz? Eğer sivrisinekleri, bir nebze daha kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız odanızın bir köşesine koyu renkli kıyafetleri asın.
Fesleğen ya da reyhan kurtarıcınız olabilir!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisineklere karşı en etkili yöntemlerden biri de odanızda fesleğen ya da reyhan bulundurmak. Yöntemin daha etkili olmasını istiyorsanız bu iki bitkiyi başucunuzda bulundurmanızda fayda var!
Duş alın!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisinekler daha çok terli olan vücutlara ve ayak kokusu problemi yaşayan kişilere gelmektedir. Yatmadan önce duş almanız sizi sivrineklere karşı koruyacaktır.
Soğan- sarımsak sivrisinek düşmanı!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrsineklere karşı etkili yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış ve sivri sineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.
Bu karışıma dikkat!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Aloe Vera ve kabartma tozu ve su ile yapılan macun da kaşıntılara iyi geliyor
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Ada çayı en etkili sivrisinek kovma yöntemlerinden biri.
Karanfil ve limon birarada!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Karanfil kokusu sivrisinekleri rahatsız eder. Yeşil limonu kesip üzerine karanfil taneleri koyarak da korunmak mümkün.

Doğal yağlar!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisinek ısırıklarına karşı doğal yağları kullanmayı deneyin! İşte ısırıklara karşı en etkili yağlardan bazıları: Limon, defne, okaliptüs, portakal kabuğu, çay ağacı ve vanilya yağı. Bu yağları vücudunuza sürmek istemiyorsanız bu yağları bir miktar suyla karıştırıp sprey yapıp odanızda sıkabilirisiniz.
Cep telefonları için sivrisinek kovucu yazılım
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisinekten korunma yolları için cep telefonunuz size yardım ediyor. Sinekkovar adı verilen bu yazılım sizi sivrisineklerden kurtarıyor. İnsanı biraz rahatsız edecek olan bu sese dayanabiliyorsanız bu yazılımı indirip denemenizde fayda var!
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Karadeniz’de uygulanan yöntemlerden biri de lambanızın üzerine bir poşet su amak.
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Sivrisineklerin saldırısına maruz kaldıysanız bunları yapmak sizi rahatlatacaktır.
Bir kalıp sabunu ıslatıp, ıslak sabunu ısırığın üstüne sürtebilirsiniz.
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Isırığın üzerine buz sürmek sizi rahatlatacaktır.
Sivrisineklerden kurtulmak için bunları yapın! Ve en çok kullanılan yöntemlerden biri de elbette limon kolonyası!