Yastık ve Yastık Kılıflarınızı Dezenfekte Edecek, Renklerini Koruyacak 5 Yöntem

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın,ne kadar sık yastık kılıfınızı değiştirirseniz değiştirin, istediğiniz renkte ve temizlikte olmuyorlar mı. İşte size,yastık ve yastık kılıfınızda, ilk günkü beyazlığa kavuşmanızı sağlayacak, temizlikte istediğiniz sonuca götürecek 5 karışım ve uygulamasını aktarıyoruz.
KABARTMA TOZU- SİRKE

Bir miktar kabartma tozu ve sirkeyi karıştırın.Yastıklarınızı ve yastık kılıflarınızı ıslatarak onlardan gelen tüm kirleri çıkarın ve de dezenfekte edin. Her iki bileşen güçlü beyazlatma ve antibakteriyel ajanlar olup kolayca kir ve ter lekelerini kesebilir.


GEREKLİ MALZEMELER:

80 gram Kabartma Tozu
1 Bardak Beyaz Sirke
UYGULAMA:

Ön yıkamadan önce karışımı çamaşır makinesine ,hazırladığınız karışımı ekleyin ve normal yıkama işlemini tamamlayın. Daha sonra güneş altında kurumaya bırakın ve lekelerden tamamen kurtulun.

SICAK SU VE LİMON SUYU

Herkes, taze limon suyunun en etkili dezenfektanlardan ve doğal ağartıcılardan biri olduğunu bilir. Kılıflarınızdan ve yastıklarınızdaki tüm kirleri kaldırabilecek etkili bir yastık temizleme karışımını nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

GEREKLİ MALZEMELER:

Limon suyu (6 limondan)
2 LİTRE SU
UYGULAMA:

Suyu kaynama noktasına gelene kadar kaynatın, sonra 6 limon sıkarak yastıkları karışıma batırın. Gerekirse daha fazla su ekleyin ve yastık ve kılıfları her zamanki gibi yıkamadan önce yaklaşık 2 saat bekletin.

KABARTMA TOZU VE ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı ve kabartma tozu kombinasyonu, yastıklarınızı ve yastık kılıflarınızı temizlemek için en iyi karışımlardan biridir. Bu karışım sarımtırak lekeleri kolayca giderebilir ve yastıklarınızı dezenfekte edebilir.

GEREKLİ MALZEMELER:

80 gram Kabartma Tozu
En sevdiğiniz uçucu yağın 10 damlası
UYGULAMA:

Bir kapta Kabartma Tozu ve çay ağacı esansiyel yağını karıştırın, sonra macunu yastıklarınıza uygulayın ve 45 dakika boyunca bekletin. Bundan sonra bir fırça ile silerek temizleyelim! Yastıkların her zamankinden daha temiz olaacktır! Çay ağacı esansiyel yağı sayesinde de hoş bir kokuya sahip olacaktır.

BORAKS DETERJANI

Bu karışım, yastık ve yastık kılıflarının normal rengini geri getirmek için önde gelen ev yapımı ürünlerden biridir. Bu yöntem, yastıklardan gelen kalıntı, ter ve kirleri de ortadan kaldırır ve onları tamamen temizler ve dezenfekte eder.

GEREKLİ MALZEMELER:

Bir fincan deterjan
Bir fincan biyolojik olarak parçalanabilir bulaşık yıkama sabunu
Bir fincan Boraks
Bir fincan sıcak su
UYGULAMA:

Başlamadan önce Boraks zehirlenmesinden kaçınmak için eldiven ve maske takmanızı öneririz. Malzemeleri birer birer çamaşır makinesine koyun, sonra yastıkları içine koyun ve normal bir şekilde makinenizi çalıştırın. Sonra yastıkları güneş altında kurumaya bırakın ve her zamankinden daha beyaz olmasını sağlamış olacaksınız.

HİDROJEN PEROKSİT VE LİMON SUYU

GEREKLİ MALZEMELER:

Bir fincan limon suyu
Bir fincan hidrojen peroksit
UYGULAMA:

Malzemeleri bir bardak ılık suya ekleyin ve yastıklarınızı yaklaşık 60 dakika kadar ıslatın. Daha sonra onları çamaşır makinesine koyun ve güneş altında kurumaya bırakın. Yastık kılıflarınızdaki sarı lekeler gitmiş olmalı ve yastıklarınız yeni gibi olmalıdır.