Sırrını Gizlemek İçin Her Gün Makyaj Yapıyordu – Sevdiği Adam Gerçeği Anlayınca Kızdan Ayrıldı

22 yaşındaki Sophia Ridlington geçtiğimiz günlerde herkesten sakladığı bir sırrını açıkladı. Sophia’ya ergenlik dönemindeyken sedef hastalığı teşhisi koyulmuştu. Sophia, The Mirror’a “Cildim genelde çatlıyor ve kanıyor. Çok canım yanıyor” dedi.

22 yaşındaki genç kız uzun süredir cildinden dolayı utanç içindeydi. Dışarıya makyajsız çıktığında insanlar suratına bakıyordu. Bu nedenle Sophia ne zaman dışarıya çıksa makyaj yapıyordu ve uzun kollu şeyler giyiyordu. Sophia erkek arkadaşının yanındayken ise sırrını ondan saklamıyor ve makyaj yapmıyordu. Hatta sırf bu yüzden ayrıldılar. Sophia, “Eski erkek arkadaşım beni olduğum gibi kabul etmedi ve ayrıldık” dedi.

İnsanların kendisine olan acımasızca bakışları nedeniyle Sophia iyi makyaj yapmayı öğrendi. Şimdilerde ise özgüveni yerine geldi ve dışarıya çıktığında insanlar ona bakmıyor. Bunun en büyük nedeni de makyaj sanatçısı olmak için aldığı eğitim ve eğitimi kendi üzerinde uygulaması.

Sophia, “Makyaj yapmayı ve işe makyajla gitmeyi seviyorum. Böylelikle hayatıma odaklanabiliyorum” dedi. Sophia, makyaj yapınca kusurlarını gizlediğini ve böylelikle daha güzel hissettiğini ifade etti. Genç kız ayrıca sedef hastalığı hakkında insanları bilinçlendirmek için uğraşıyor. İnsanlara dış görünüşün o kadar da önemli olmadığını anlatmaya çalışıyor.

blank

Sophia sıklıkla Instagram hesabında makyajlı ve makyajsız fotoğraflarını paylaşıyor. Sophia, kendisi durumundakileri daha cesur olmaya davet ediyor.

Sophia, “Sedef hastalığına sahip diğer insanları daha cesur olmaları için motive ediyorum. Sosyal medyada yoğun destek alıyorum ve benim durumumdaki insanlar benden tavsiye alıyorlar” diyor.

blank

Dünyadaki insanların %3’ünde görülen sedef hastalığı en sık rastlanan hastalıklardan biri. İstatistiklere göre her bireyin ailesi veya akrabalarından birinde sedef hastalığı görülme riski var.Sedef hastalığı sadece acı vermiyor aynı zamanda insanların dış görünüşü nedeniyle kendilerinden utanmalarına neden oluyor. El ele vererek hastalık hakkında insanları bilinçlendirebiliriz. Sophia gibi genç kızlar olduğu için çok şanslıyız. Kendileri gibi olan insanları daha özgüvenli olmaları konusunda teşvik ediyor.Genç kızın hikâyesinden ders çıkarmamız gerekiyor. Paylaşmayı ve insanları bilinçlendirmeyi ihmal etmeyin