Güneş Lekelerinin Oluşma Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri

Genellikle güneş ışınlarına uzun süre maruz kalanlarda gözlemlenen güneş lekelerinin tedavisi mümkün. Ciltteki lekeler, güneş dışında farklı bazı etkenler dolayısıyla da oluşabilmektedir. Bu etkenler; bazı ilaçların kullanımı, kozmetik ürünler, gebelik, solaryum, birtakım hormonal hastalıklar ile genetik bazı faktörlere bağlı olarak görülebilmektedir.

Estetik uygulamalar konusunda büyük bir deneyime sahip Doktor Buket Yıldırım, alanında uzman ekibi ile birlikte, güneş lekesi tedavisi Ankara arayışı olanlara, Çankaya’daki kliniğinde gerçekleştirdiği başarılı uygulamalar ile yardımcı olmaktadır. Tecrübeli doktorun, “www.drbuketyildirim.com” web sitesi aracılığıyla da güneş lekesi tedavisi, farklı nedenlere dayanan leke tedavileri ve diğer tüm hizmetleri ile ilgili bilgiye ulaşılabilir.

Lekelerin Oluşma Nedenleri,

Cilt lekelerinin meydana gelme nedenleri, mevsime ve kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Leke tedavisini uygularken, renk değişikliğine ve lekeye neden olan hücrelerin ciltteki derinliği önem arz etmektedir. Eğer lekeler, cildin üst tabakalarında ise, bu lekeler daha koyu renkte ve daha kolay tedavi edilebilir düzeyde olmaktadır.

Cilt lekeleri, özellikle sonbahar aylarında yoğunlaşmaktadır. Bunun nedeni, yaz aylarında maruz kalınan güneş ışınlarının yaz sonunda ve sonbaharda iyice belirgin hale gelmeleridir. Uzun süre boyunca güneş ışınları altında kalanlarda lekelenmeler olması çok muhtemeldir. Güneşin olumsuz etkileri; kızarıklık, pul pul dökülme ve düzensiz cilt tonu gibi bazı hoş olmayan görüntü ve rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Güneş dışında ayrıca hassasiyete neden olan bazı ilaçlar, parfümler ve hormonal değişimler de lekelenmelerin başlıca nedenlerinden sayılabilir. Yaz aylarında artan leke, sivilce ve cilt kırışıklıkları gibi sorunların kışın tedavi edilmesi, alınan sonuçların daha etkili ve gözle görülebilir olmasını sağlamaktadır.

Güneş lekesi tedavisi Ankara bölgesi için arayışı olanlar, her türlü detaylı bilgi ve tedavi için başarılı doktorun Çankaya’daki kliniğini ziyaret edebilirler.

Güneş Lekelerinden Kurtulmak Mümkün,

Cildin derin tabakalarında oluşan lekeler, daha açık renkte olmakta ve tedavileri de zorlaşmaktadır. Güneş lekesi tedavisi Ankara geneli için Çankaya’da hizmet vermekte olan tecrübeli doktor, leke tedavisi için genellikle kimyasal soyma işlemi ve fraksiyonel lazer tedavisini tercih etmektedir. Söz konusu tedavilerin uygulanması sonrasında, cildin güneşe karşı çok daha hassas hale gelmesi söz konusu olmaktadır. Güneşin, lekelenmeye neden olan en büyük etken olması dolayısıyla, tedavilerin kış aylarında yapılması büyük önem arz etmektedir.

Lekelerin giderilmesinde ya da daha az belirgin hale getirilmesinde lazer tedavileri kullanılmaktadır. Lazer tedavisi, bununla birlikte yaşlanmış ve yıpranmış ciltlerde kolajen üretimini de tetikleyerek olumlu bir katkı sağlamaktadır. Ardından hızlı bir iyileşme sürecinin başlamasıyla, hem lekeler geçmeye başlamakta hem de elastikiyet kaybı engellenmiş olmaktadır.

Güneş Lekelerini Önlemede Uygulanan Yöntemler,

Güneş lekesi tedavisi Ankara bölgesinde başarılarıyla bilinen uzman doktor ve deneyimli ekibi; ClearLift, Icon Lazer ve kimyasal peeling yöntemlerini uygulayarak leke tedavisini başarıyla gerçekleştirmektedir. Her üç yöntemle de, birkaç seansta yaşlanma, yıpranma ve güneşe bağlı meydana gelen lekelerin önemli ölçüde hafifletilmesi ve yok edilmesi mümkün olmaktadır.

Leke tedavilerinin yapılış amacına, lekenin niteliğine ve uygulanan kişinin cilt tipine göre hangi tedavi yönteminin uygulanacağı ve seans sayısı gibi faktörler farklılık gösterebilmektedir. Lazer tedavilerinin doğru uygulanması ile istenilen sonuçlar alınabilmekte ve böylece leke tedavisinin daha çok leke oluşumuna sebebiyet vermesi gibi bir olumsuzluk söz konusu olmamaktadır. Yöntemlerin 3 – 4 seans uygulanması sonrasında, ciltte onarma süreci başlamakta ve beraberinde tedavinin olumlu etkileri görülmektedir.

Cildindeki güneş lekelerinden rahatsızlık duyan ve ilgili uygulamaları güvenle yaptırmak isteyen kişiler, tecrübeli doktorun Ankara Çankaya’daki kliniğini ziyaret edebilirler.