Selülit Nasıl Tedavi Edilir

Selülit kadınlarda vücutta meydana gelen yağ dokusunun artması ve bu dokuların düzensiz yerleşmesi ile vücutta portakal görünümünün olması durumudur. Erkeklerde selülit daha az görülür; bunun nedeni östrojen hormonlarının erkeklerde daha az olmasıdır. Östrojen hormonları yağ birikimini arttırdığı için selüliti de arttırmaktadır. Selülit obeziteden farklı bir durumdur. Zayıf kişilerde de görülebilmektedir.

Genetik yapı, hormonal etmenler ve yaşam tarzı selülit olma durumunu etkiler. Selülit kan dolaşımının yavaşlamasıyla oluşmaktadır. Yavaşlayan kan dolaşımı vücut bölgesinde damar sıvısının sızmasına neden olur. Bu sıvı bağ doku ile sarılır, daha sonra sıvı deri altında kesecikler oluşturmaktadır. Keseciklerin çevresinde yağ dokusunun düzensiz şekilde artmasıyla bölgede portakal görünümüne benzer bir görünüm oluşmaktadır. Dolaşım sistemindeki bozukluk, sindirim sistemi bozuklukları gibi birçok nedenden kaynaklanan selülit tedavisi olan bir durumdur.

Selülit Vücudun Hangi Bölgelerinde Oluşur

Kadınlarda en çok belin altı olan kalça, basen ve alt bacağın arka kısımlarında görülmektedir. Üst vücut bölgesinde ise kolların arka kısımlarında oluşabilmektedir. Karın kısımlarında selülit oluşmaz. Erkeklerde selülit oluşumu hiç denecek kadar az orandadır. Yine erkeklerde de karın bölgesinde selülit oluşmaz. Karın bölgesinde yağ kabarcıkları varsa o bölge de yağlanma vardır,

Selülit Nasıl Tedavi Edilebilir

Teknolojinin gelişmesi selülit tedavisi konusunda da bireylere kolaylık sağlamıştır. Teknolojik yöntemler birçok yöntemi içinde barındırmaktadır. Bu yöntemler ileri derecelerde olan selülitlerin tedavisinde dahi etkili olmaktadır. Firmamız selülit tedavisi konusunda en teknolojik cihazları hizmete sunmaktadır. Bu cihazlardan biri de Accent Prime’dir. Estetik görünümlerin kazanılması için son teknolojiler kullanılarak selülit tedavisi başta olmak üzere bölgesel yağlanma ve vücudun bazı yerlerinde sarkma durumlarının tedavisinde kullanılır. Bu yöntem kesin çözüm olmasının yanı sıra vücudu da şekillendirmektedir.

Kişiler en hızlı şekilde selülit tedavisi hizmeti alabilmek için firmamız ile iletişime geçmelidir. Teknolojik yöntemleri kullanarak hızlı yağ yakma işlemi ile ardından radyo frekans dalgaları ile tedavi artık çok kolaylaşmıştır. Radyo frekans dalgaları su moleküllerinin hareketini artırır, hareketi artan moleküller ise sürtünerek ısınmaya sebebiyet verir. Vücut bölgesi ve altındaki bağ doku bu dalgalar ile uyarıldığında içlerindeki su ısınmaktadır. Bu ısı vücudun savunma mekanizmalarını harekete geçirir. O bölgede bir yara varmışcasına bölgeyi tamir etmek için hücreler harekete geçer, kollajen üretimi artar ve hücreler kendisini yeniler. Bu uygulama cildi güçlendirir, cildin elastik yapısını arttırır ve o bölgedeki selülit tedavisi gerçekleştirilir. Su içeren yağ dokularının parçalanmış olması selülitin ortadan kalkması için en önemli durumdur.

Uygulamanın hiç bir yan etkisi yoktur. Bu tedavi yöntemi sırasında ve ya sonrasında hasta herhangi bir acı hissetmemektedir. Hastalar bu yöntemi firmamızda yaptırdıklarında tedavi sonrasında hayat standartlarından geri kalmadan günlük hayatlarına devam etmektedir. Bu tedavi yöntemi uygulandıktan sonra kişiler güneş ışınlarından sakınmak zorunda kalmaz. Vücutta kızarıklık, morluk gibi lekelerin tedavi sonucunda meydana gelmemesi de bu yöntemin tercih edilme durumunu arttırmaktadır. Bu yöntemi firmamız 4 mevsim uygulamaktadır.

Bacak ve Kol Bölgelerine Uygulama Nasıl Yapılır

Accent Prime yöntemi uyluk denilen bölgeye ve dizlerin iç tarafına uygulanarak o bölgelerdeki yağ dokusuyla mücadele edilir ve kalıcı bir çözüm elde edilir. Bu yöntem ultrason ve radyo dalgası yöntemlerinin birlikte kullanımını içerdiği için tedavisi en zor olan bölgelerde dahi en hızlı şekilde en etkili çözümü üretmektedir. Kollejen lifler uyarılarak bacak bölgelerinin inceltilerek gerginleştirilmesi sağlanmaktadır. Kişiler bu yöntemi firmamızda yaptırarak yenilenmenin verdiği enerjiyi yaşamaktadır. Karın bölgesinin sıkılaşıp inceltilmesinde de kullanılan bu yöntem uygulanan hastaların memnuniyetini kazanmaktadır.