Satılık Köpek

Hikayeler 17 Kasım 2016

Bir dükkan sahibi dükkanının vitrininin üzerine Satılık Köpek Yavruları yazan bir tabela asarken, yanında küçük bir erkek çocuğu belirdi. Köpek yavrularını kaça satıyorsunuz? diye sordu. Adam çocuğa yavruların en az 50 dolar ettiğini söyledi. Çocuk elini cebine attı biraz bozuk para çıkardı, dükkan sahibine bakıp İki dolar otuz beş sentim var. Onlara bakabilir miyim? dedi.

Dükkan sahibi çocuğa gülümsedi ve bir ıslık çaldı. Lady adlı bir köpek dükkanın içindeki kulübesinden çıkıp onlara doğru koşmaya başladı. Arkasında beş tane küçük yün yumağı vardı.

Yavrulardan biri, diğerlerinin gerisinden topallayarak geliyordu.Bu küçük çocuğun hemen dikkatini çekti. Bu yavrunun nesi var? Dükkan sahibi Veterinerin dediğine göre kalçasında bir kemik eksikmiş diye yanıt verdi.

Hep böyle topallayacakmış. Küçük çocuk hemen Onu almak istiyorum dedi. Dükkan sahibi Sahi mi? O yavruyu gerçekten istiyorsan sana bedavaya verebilirim dedi.

Çocuk dükkan sahibine yaklaştı ve öfkeyle”Onu bedava vermenizi istemiyorum. Bu yavru da diğer yavrular kadar değerli. Fiyatı neyse size ödeyeceğim.Dükkan sahibi “O sakat yavruyu ne yapacaksın? O hiç bir zaman diğer köpekler gibi koşup, oynayamayacak” dedi.

Küçük çocuk pantolonunun paçasını yukarıya kaldırdı ve iki çelik bağla desteklenmiş eğri sol bacağını gösterdi. Ben de pek iyi koşamıyorum dedi. Bu yavrununda kendini anlayacak birine ihtiyacı var!

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Futbolcunun Karısı

Futbolcunun Karısı

22 Temmuz 2017
Yaşam Kahvesi

Yaşam Kahvesi

08 Temmuz 2017
Aşk Bitince

Aşk Bitince

08 Temmuz 2017
Vefasız Ev Hikayesi

Vefasız Ev Hikayesi

26 Haziran 2017
Altın Dolu Kundura

Altın Dolu Kundura

23 Haziran 2017
Çivi İzleri

Çivi İzleri

22 Haziran 2017