Samsun’daki olay düğünle ilgili itiraf: ‘Kavgayı altınları almak için ailem planladı’

Samsun’da mahalle düğününde gelin ve damat tarafları arasında çıkan, 12 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili itiraf gelin Dudu B.’den geldi. Dudu B. kavgayı kendi ailesinin çıkardığını belirterek, “Her şeyi benim ailem yaptı. Takıları almak için böyle bir plan yaptılar. Bana da onların dediklerini yapmam için sürekli hap içirdiler” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da yapılan bir mahalle düğününde gelin ve damadın aileleri birbirlerine girmiş, kavga sonucu 12 kişi yaralanmıştı. Gelin tarafı, kavgayı erkek tarafının çıkardığını iddia etmiş ve aileyi altınları almakla suçlamıştı.

22 Ekim’de gerçekleşen kavgayla ilgili konuşan damat Bilgin A., suçlamaları kabul etmemiş ve kız tarafını dolandırıcılıkla suçlamıştı.

HAP İÇİRDİLER, KAVGA ÇIKARDILAR
Gelin Dudu B., Bilgin A.’yı doğrulayarak, kavga akşamıyla ilgili itirafta bulundu. Kavgada erkek tarafının hiçbir suçunun olmadığını belirten gelin Dudu B., “Her şeyi benim ailem yaptı. Takıları almak için böyle bir plan yaptılar.

Bana da onların dediklerini yapmam için sürekli hap içirdiler. Düğünde kavgayı çıkartan benim ailem. Eşimi de kandırdılar beni de. Hepsini babamlar yaptı. Altınlar da babamda şuan. Daha önceden de ben bir evlilik yaptım. Onlardan da süt parası aldılar. Ama ben onların altınlarını geri verdim. Ben eşimi seviyorum. Hatamı anladım ve ondan özür diliyorum” dedi.