Romatem Fizik Tedavi Merkezlerinde Kullanılan Yöntemleri Gördünüz Mü?

Romatem fizik tedavi merkezleri, ülkemizin hemen her bölgesinde yer almakta ve hastalarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda pek çok fizik tedavi hastasının da ilk tercihlerinden olmaktadır. Buna bağlı olarak fizik tedavi merkezlerini, ulaşım alanını her geçen gün artırmaktadır. Romatem fizik tedavi merkezlerinde alanında uzman hekimler, terapistler ve başarılı personel yer almaktadır. Hastaların tedavi süreçleri bu sayede daha verimli geçmektedir.

Aynı zamanda tedavi süreçleri daha kısa bir zaman almakta ve olumlu sonuçların gözlenmesi de sağlanmaktadır. Özellikle teknolojik anlamda pek çok uygulamadan destek alan fizik tedavi merkezleri, üst düzey donanıma sahip fizik tedaviler uygulamaktadır.  Buna bağlı olarak çağın gereklilikleri de iyi değerlendirilmektedir. Bireylerin sahip oldukları sorunlar bazında değerlendirmeler yapılmakta ve hastanın bu sorunlar kapsamında tedavi programı düzenlenmektedir. hastalar Romatem fizik tedavi merkezlerine hem online platformlardan hem de merkezlerinden kendisinden kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Romatem fizik tedavi merkezlerinde, hastaların rehabilite edilmesi için pek çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı ve en olumlu yanıtlar vereni, robotik tedavi yöntemleri olmaktadır. Özellikle beyin felci sonucunda gerekli uzuvlarını kullanamayan bireyler, robotik tedavi yöntemiyle sağlıklarını geri kazanabilmektedir. Robotik tedavi tıp dünyasında lokomot tedavi olarak ta bilinmektedir. Bu tedavi yönteminde, hasta bir bant üzerine yerleştirir. Aynı zamanda hastanın kol ve bacakları askılar sayesinde desteklenir. Beyin felci sonrası kol ve bacaklarını kullanamayan bireylerin, robotik ayak ve askılar sonrasında sağlık bir insan gibi bant üzerinde yürümesi sağlanır. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi daha küçük yaştaki hastaların el ve göz koordinasyonunu da sağlamasına yardımcı olmaktadır.

Ülkemizde ilk defa Romatem Hastaneler Grubu tarafından kullanılan bu yöntem, kısa süre içerisinde ses getirmiş ve başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlamıştır. Bunun yanı sıra fizik tedavi sürecinde havuz terapisi de uygulanabilmektedir. Özellikle bel ve boyun fıtığı yaşayan hastalarda, termal su desteği büyük önem taşımaktadır. Buna bağlı olarak fizik tedavi merkezlerinde bulunan hastalar, su ve sıcaklı seviyesi ayarlanmış havuzlar içerisinde tedavilerini sürdürmektedir. Aynı zamanda havuz terapisi gören hastalar, uzman kontrolünde gerekli hareketleri yapmaktadır. Bu sayede bireyleri tedavi süreçlerinin kalitesi artırılmakta ve daha verimli bir hale getirilmektedir. Bel fıtığında bu duruma ek olarak, bireysel terapi yöntemleri de uygulanabilmektedir. Bireysel terapi yöntemlerinde yer alan uzman terapistler, hastanın gerekli bölgelerine masaj yapabilmektedir. Bu tarz tedaviler, kısa zamanlı ve olumlu yanıt veren tedaviler arasında değerlendirilmektedir.

Romatem fizik tedavi merkezlerinde kullanılan yöntemler, hastaların tedavilerini kolaylaştıracak ve onlara zarar vermeyecek yöntemler olmaktadır. Buna bağlı olarak hastalar, gönül rahatlığıyla fizik tedavi merkezlerinde tedavi görebilmektedir. Yöntemlerin teknolojik ve uzman boyutları da, hastalığın içeriğine bağlı olarak değişmektedir.

Fizik tedavi merkezlerinde yer alan uzmanlar, hasta üzerindeki tedavi programı hazırlanmakta ve bu programı hasta yakınlarına sunmaktadır. Bu sebeple hastanın birebir kontrolleri de yapılmakta ve tedavi aşamaları izlenmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon adına girişimde bulunmak isteyen hastalar, Romatem fizik tedavi merkezlerinde yararlanabilmektedir.  Aynı zamanda hastaların fizik tedavi merkezlerinde aldıkları olumlu geri dönüşler de, hastaların sağlıklarını geri kazanmasında büyük etken olarak görülmektedir.