Prens Harry, annesi Prenses Diana kadar altın kalpli Yaşasa oğluyla gurur duyardı!

Prens Harry Kimsesiz Çocukla Afrika’da Tanışmıştı – 14 Yıl Sonra Kraliyet Düğününü En Ön Sıradan İzledi Windsor’daki St. George Şapeli’nde gerçekleşen büyüleyici kraliyet düğününü canlı olarak neredeyse herkes izledi.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğün törenini dünya çapında 2 milyardan fazla kişi canlı olarak izledi. Kraliyet düğününe ait görüntüler hala haber kanallarında gösteriliyor.

Davetliler arasında David Beckham, George Clooney, Tom Hardy ve Elton John gibi ünlü isimlerin yanı sıra Prens Harry’nin 14 yıl önce Afrika’da tanıştığı bir çocuk da vardı.

Dahası, düğün töreninde kraliyet ailesinin yıllar boyunca yardım ettiği 200 kişi de vardı.

Harry ve Mutsu
Onlardan biri de 18 yaşındaki Mutsu Potsane. Prens Harry, Mutsu ile henüz dört yaşındayken tanıştı.

Çocukları HIV ve AIDS konusunda bilinçlendirmek için Lesotho’ya gittiğinde Prens Harry henüz 19 yaşındayken Mutsu ile tanıştı.

Mutsu, Lesotho’nun başkenti Maseru’daki bir yetimhanede yaşıyordu.

İkili kısa sürede kaynaştı. Mutsu, Prens Harry’nin gittiği her yere kadar onu takip etti. Bunun üstünden iki yıl geçtikten sonra Prens Harry ve Lesotho’nun prensi, Prens Seeiso ‘Beni unutma’ anlamına gelen ‘Sentabale’ ismindeki vakfı kurdu.

Vakfın asıl amacı Lesotho ve Botsvana’daki HIV ve AIDS hastası çocuklara moral vermekti. Harry, Lesotho’yu her yıl ziyaret etmeye devam etti. Her gittiğinde Mutsu ile görüştü.


Vakıf görevlileri düğüne katıldı
Sentebale Vakfı’ndan on kişi Prens Harry’nin düğününde yer aldı. Onların arasında Mutsu da vardı.

Prens Harry’nin annesi Prenses Diana’ya hayırseverlik yönünden çok benziyor.

Törene Lesotho prensi, Prens Seeiso da katıldı.

Prens Seeiso, Daily Mail’e “Burada olmak çok güzel. Lesotho’yu temsil ettiğimi belirtmek isterim” dedi.

Çifti mutlu gününde ilk tebrik eden kişiler arasında Mutsu yer aldı.

blank

Prens Harry’nin yaptığı bu iyilik yıllar sonra meydana böyle çıkmış. Prens Harry’nin annesi Prenses Diana’ya çok benzediğini düşünüyorsanız paylaşın.