Dalga Geçilince Mezuniyete Gitmedi – Bakın Kapısını Çalıp Nasıl Bir Jest Yaptılar

Lise öğrencileri için mezuniyet töreninin önemi ayrıdır. Törenle yetişkinliğe geçtiklerinin işaretini alırlar. Mezuniyet için de gerek öğrenciler gerekse de mezuniyeti hazırlayanlar emek harcarlar. Bir de mezuniyet törenine gidecek birisi aranır.

Shannon Purcifer de mezuniyet törenine gitmek için sabırsızlanıyordu. Maalesef 16 yaşındaki kızla dalga geçilince mezuniyete gitme fikri bile değişti.

Arkadaşlarının ve yabancıların yardımıyla kendisiyle dalga geçenlerden tatlı bir intikam aldı.

16 yaşındaki Shannon mezuniyete gitmek için sabırsızlanıyordu. Zor günler geçirmekteydi. Bazı hastalıkları, romatizması ve çölyak hastalığı vardı.

Shannon mezuniyette giyeceği elbiseyi tertemiz tuttu. Büyük gün geldiğinde ise evde kalmayı tercih etti.

Shannon arkadaşları hastalığı nedeniyle onunla öyle dalga geçti ki evde kalmayı tercih etti.

Annesi Claire Carstens, Facebook’ta “Shannon bu gece mezuniyet törenine gitse bu güzel elbiseyi giyecekti. Arkadaşları onunla dalga geçti diye mezuniyete gitmekten vazgeçti. Bu yaşta bir kızın böyle şeylerle kafasını yormaması gerekiyor” dedi.


Shannon’ın annesinin gönderisi hızla yayıldı. İnsanlar bir araya gelerek Shannon için özel bir mezuniyet töreni hazırlamaya karar verdiler.

Shannon’ın annesi, “Okul veya arkadaşları hakkında kötü konuşmak istemiyorum ancak böylelikle akran zorbalığına da dikkat çekildiğini düşünüyorum. Yapılanların iyi şeylere vesile olacağını düşünüyorum” dedi.

Shannon’a özel mezuniyet bir lisede yapıldı. Gosport Scooter Club ismindeki bir motosiklet kulübü üyeleri genç kızı mezuniyet törenine götürdü. Genç kıza olan desteklerini göstermek istediler.

Mezuniyete toplamda 100 kişi geldi. Hep beraber harika bir gece geçirdiler. Shannon muhtemelen o geceyi asla unutamayacak.

Akran zorbalığı maalesef her çocuğun başına gelebiliyor. Neyse ki böyle insanlar var.

Olaya ait videoyu hemen izleyin:

Akran zorbalığına karşıysanız paylaşın!