Paraları Olmadığından Ailelerini Ziyarete Gidemiyorlardı – Müşterilerden Biri Bakın Nasıl Bir Jest Yaptı

Yurtdışında kız/erkek arkadaşıyla yaşayanlar, özellikle de tatillerde ailelerini ziyaret edememekten yakınırlar. Bazen paraları olmaz bazense işten yeteri kadar izin alamazlar.Tıpkı Taryn ve Ben gibi. Genç çift, Teksas’ın Spring şehrinde yaşıyor. İşleri o kadar yoğun ki saatleri uymadığından birbirlerini bile göremedikleri oluyor. Ben’in İrlanda’daki ailesini ziyarete gitmeleri ise bir seçenek bile değildi. Ta ki bir yabancı onlara müthiş bir iyilik yapana kadar…

Geçtiğimiz temmuz ayında Taryn Keith, İrlandalı erkek arkadaşı Ben’e çocukları olacağı müjdesini verdi.Ben’in ailesi İrlanda’da yaşadığından Taryn, erkek arkadaşının ailesini hiç görememişti.

Çiftin bebekleri olacağından, Ben’in ailesini ziyaret etme vakti gelmişti.

Maalesef uçak biletlerinin pahalılığından dolayı Taryn ve Ben, İrlanda’ya gidemiyorlardı.

Bir gün işe her şey değişti.Ben, garson olarak çalıştığı restoranda müşterilerden birine durumu hakkında dert yandı. Ailesinin ve kız arkadaşı Taryn’in birbirlerini ne kadar görmek istediklerini söyledi.

Ben, sadece dert yanmak istemişti. Dert yandığı müşterinin hesabını alınca gözlerine inanamadı.Müşteri, ‘Umarım ki bununla İrlanda’ya gidebilirsiniz’ notunun yanında Ben’e bir de 750 dolar bahşiş bırakmıştı.

Ben, müşterinin kendisine yaptığı iyilik karşısında ne yapacağını bilemedi ve gözleri doldu. Şimdi ise Taryn ve karnındaki bebeğiyle beraber İrlanda’daki ailesini ziyarete gidiyor.

Taryn Keith, Facebook’taki gönderisinde “Geçen gece erkek arkadaşıma böyle bir bahşiş bıraktılar. Kendisi İrlandalı ve bebeğimiz Killian doğunca onu ailesine göstermek istiyor. Bunu sizlerle paylaşarak dışarıda altın kalpli insanların olduğunu da göstermek istedim. Gerçekten minnettarız!” yazdı.

İnsanların birbirlerine olan kin ve nefretinin yanında böyle iyi yürekli insanlar olduğunu görmek insanın içini rahatlatıyor. Yürekleri ısıtan hikâyeyi paylaşarak insanlardan bundan ders almalarını sağlayın.