Otobüs Şoförü Her Gün Aynı Yerde Durup Bakın Ne Yapıyor

Altın kalpli otobüs şoförü <3

Köpekler konuşamıyor olabilirler. Ancak biz onları anlıyoruz ve onlar da bizi anlıyor.Az sonra göreceğiniz sokakta yaşayan köpek insanlara alışık değil. Sevdiği tek kişi var.

O da bir otobüs şoförü.

Maalesef ülkemiz de dahil birçok ülkede sokak köpekleri var.

Köpekler her ne kadar kısırlaştırılsa ve sahiplendirilse de popülasyonları çok fazla.

Feed The Furbabies Canada isimli organizasyon da sokak köpeklerine ev buluyor. Her köpeğin karnının tok olduğundan emin olana dek eve dönmüyorlar.

Kendi çalışanları olsa da kadrolarında gönüllüler de var. Onlardan biri de az sonra göreceğiniz otobüs şoförü.

Yol üstünde köpekle karşılaştı

İki yıl önce otobüs şoförü, karla kaplı sokakta yiyecek bir şeyler arayan köpekle karşılaştı. İlk seferinde köpeğe yardımcı olamadı. Nerede olduğunu hatırladı ve bir sonraki geçişinde ona mama bıraktı.

Köpek utangaçtı ve başta otobüs şoförüne yaklaşamadı. Otobüs şoförü de bunu anladığından bundan sonra yiyecekleri penceresinden fırlatmaya başladı.Otobüs şoförü hemen her gün köpeğe yemek vermeye başladı.

Pazartesinden cumaya köpek her gün aynı yerde bekliyor. Otobüs yaklaşmaya başladığında şoförü tanıyor ve kuyruğunu sallamaya başlıyor.Köpeği sokaklara nasıl düştüğünü kimse bilmiyor. Tahminler zamanında sokağa terkedildiği yönünde.

Birilerin köpeği sahiplenmesi otobüs şoförünün de en büyük arzusu. Bölgede çok fazla sokak köpeği olduğu için her birine ev bulmak oldukça zor. Bu köpeğin en azından karnı doyuyor.

Dünyadaki sokak köpeklerini düşününce insan üzülmeden edemiyor. İyi ki otobüs şoförü gibi insanlar var ve onlara yardım ediyorlar.

Diğerlerine ilham olması için paylaşın.