Cesur Köpek Yangının Ortasında Kalan Bebeği Kurtarmak İçin Canını Feda Etti

Hepimizin köpeklerin insanların en iyi dostu olduğu konusunda hemfikiriz. Polo isimli köpek ise bir köpeğin arkadaştan da öte olabileceğini kanıtladı. 8 aylık bebek olan Viviana’yı kurtarmak için kendi canını tehlikeye attı.

Hikayeyi aşağıdan okuyabilirsiniz. Beni derinden etkiledi. Polo’nun cesaretinden etkileneceğinizden eminim.
Polo uzun zamandır bu ailenin köpeği. Viviana doğduğunda onunla herkesten çok ilgilendi. Minik bebeği canından çok seven köpek onu korumak için her şeyi yapıyor.

Bir gün hiç beklenmedik bir şey gerçekleşti. Viviana’nın annesi Erika Baltimore’daki evlerinden bir süreliğine dışarıya çıktı. O sırada Viviana ve Polo üst katta uyuyorlardı. Kadın eve döndüğünde evden alevler yükseliyordu.

Erika alevleri görür görmez kızının yanına koştu ancak yükselen ateşler eve girmesini engelliyordu. Viviana’nın yukarıdan gelen ağlama seslerini duyabiliyordu ancak eve giremiyordu.

Komşular da yardıma koştu. Kapıyı ve pencerelerin camlarını kırarak kızı kurtarmak için kadına yardım ettiler. Ancak eve girmek imkansız gibi gözüküyordu.

İtfaiye olay yerine vardığında, Viviana’yı kurtarmak için kollarını sıvadıkları sırada sıra dışı bir şeyi fark ettiler. Polo adlı köpek kızın hayatını kurtarmıştı.

Polo, kıza zarar gelmemesi için üzerine yatmış. Bu sayede kızın vücudunun sadece küçük bir bölümü yanığa maruz kalmış. Doktorların incelemeleri sonucu minik bebeğin vücudunun %19’u yanmış. Ancak Polo olmasaydı bu oranların çok daha kötü olabileceği ve hatta kızın hayatını kaybedebileceği biliniyor.

Viviana yangından sağ salim kurtuldu. Ancak Polo maalesef hayatını kaybetti. Küçük kızın hayatını kurtarmak için kendi canından olan köpek gerçekten gurur duyulası bir şey yapmış.

Hikayeyi paylaşarak Polo’nun anısının yaşatılmasına yardımcı olun.

Newsner, hayvanları sever ve onlara saygı duyulması gerektiğine inanır. Siz de aynı fikirdeyseniz beğenin.

PAYLAŞ
burası
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.