Muharrem İnce’nin bahsettiği avukat, kalabalık içinden bulundu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’da yapılacak olan seçim startını, memleketi Yalova’dan verdi. Babasının mezarını ziyaret edip, annesi Zekiye İnce’nin elini öperek helallik alan İnce, mitingte bir avukattan gelen mesajın kendisini ağlattığını söyledi. İnce’nin bahsettiği avukat kalabalık içinden bulundu. Devlet Bahçeli’nin “MHP’ye en husumet besleyen kişiyi seçtiler” sözüne yanıt veren İnce, “Bakın ona cevabı Yalovalılı ülkücüler verir. Yalova’da ikinci seçimlerde bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım” dedi. İnce, seçildiği takdirde en kısa sürede parlamenter sisteme geçeceklerini belirtti.

CHP’nun Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova’da ilk mitingini gerçekleştirdi. İnce konuşmasına “Dün eşim nasıl hissediyorsun heyecanlı mısın dedi? Kazanacağına inanıyor musun dedi? Evet dedim. Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 Milyonun yükü omuzlarımda” diyerek başladı.

Kendisine birçok kutlama geldiğini belirten İnce, genç bir avukattan gelen mesajın kendisini ağlattığını söyledi. İnce şöyle konuştu: “Genç bir kadın avukat mesajıyla beni ağlattı. Mesaj şu: “Tam her şey bitti derken, yeniden gönlüme bir ışık doğdu. 24 Haziran’da cübbem arabamda talimatınızı bekliyorum.”

Bunun ardından İnce “O avukat burada mı?” diye sordu. Kadın avukat kalabalığın içinde bulundu. Elinde bebeğiyle gözüken avukatı görünce İnce,”Arkadaşlar lütfen telefon numarasını alın” diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİ’YE YANIT

İnce özetle şöyle konuştu: “Bahçeli benim MHP’ye husumet beslediğimi söylemiş. Bakın ona cevabı Yalovalılı ülkücüler verir. Yalova’da ikinci seçimlerde bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım. Sayın Bahçeli şehitlere kelle diyeni partini yaslıyorsun. İtirazım sanadır.

‘EN KISA ZAMANDA PARLAMENTER SİSTEME GEÇECEĞİZ’

36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin Cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlementer sisteme gececeğiz. O sarayda asla oturmayacağım.”

MİTİNGTEN ÖNCE YAŞANANLAR

Ankara’daki aday tanıtım töreninin ardından dün akşam saatlerinde memleketi Yalova’ya gelen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, burada havai fişek gösterileriyle karşılandı. Geceyi, kent merkezine bağlı Elmalı Köyü’ndeki evinde geçiren Muharrem İnce, sabah da aynı köydeki baba ocağına geçti. Muharrem İnce, annesinin elini öpüp, helallik istedi. Annesi Zekiye İnce de, “Allaha emanet ol oğlum” dedi. İnce, daha sonra ise babası Şerif İnce’nin köydeki mezarın ziyaret etti. Babasının mezarı başında duan eden Muharrem İnce, “Baba bugünü görmeni isterdim” diyerek gözyaşı döktü.

ÜLKÜCÜ ESPRİSİ

Muharrem İnce, daha sonra köydeki evine geçerek aile bireyleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ailesini tanıtan İnce, burada bir de espri yaptı. İnce, eşi Ülkü İnce’yi de tanıtırken “Eşim Ülkü. Yani Bahçeli bana laf söylüyor ama, ben aslında ülkücüyüm. Hatta 35 yıllık ülkücüyüm” dedi.

‘BENİM DERDİM MEMLEKET’

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Muharrem İnce, şöyle konuştu:

“Bugün 3 grup başkanvekilimiz Yüksek Seçim Kurulu’na gittiler. Sayın Altay, Sayın Özel ve Sayın Özkoç, benim cumhurbaşkanlığı adaylık dosyamı teslim ettiler. Mal varlığımı da verdim. Mal varlığımı pazartesi basınla da paylaşacağım. Herkes bilsin, neyim var, neyim yok. 5 yıl sonra sadece kendimin değil, sadece yasaların öngördüğü eş ve bakmakla yükümlü olduğum çocuk değil, bütün ailenin, bütün sülalelin mal varlığını yeniden veririm. Zenginleşmeyeceğime, derdimin Tayyip Erdoğan’ı indirmek olmadığını buradan ilan ediyorum. ‘Bunların tek derdi var, beni indirmek istiyorlar’ diyor ya. Hayır, benim tek derdim o değil. Benim derdim memleket. Ben doları indirmek istiyorum, euroyu indirmek istiyorum, enflasyonu indirmek istiyorum, işsizliği indirmek istiyorum, benzin fiyatlarını, Bağ-Kur primlerini indirmek istiyorum. Bana ne Tayyip Erdoğan’dan. Benim derdim memleket.”

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir