Okulda Pembe Tişört Giyen Çocukla Arkadaşları Dalga Geçti. Öğretmeni Ertesi Gün Bakın Ne Yaptı

Akran zorbalığı, ister psikolojik isterse fiziksel olsun öğrenciler arasında gün geçtikçe yaygınlaşan bir olay.

Bu olayda 9 yaşındaki arkadaşlarına psikolojik zorbalık yapan çocuklarla ilgili. 9 Yaşındaki oğlan çocuğu sırf pembe renk bir tişört giydi diye, arkadaşları tarafından dalga geçildi.9 yaşındaki William Gierke tişörtünü o gün dışarıya çıkmadan önce severek giymişti.

Eve ise okuldan ağlayarak döndü.

Arkadaşları onunla ‘kız’ diye dalga geçti.

9 yaşındaki William Gierke kanser hastalarına destek olmak için pembe tişört giydi.

Tişörtün üstünde ‘Sert çocuklar pembe giyer’ yazıyordu. Tişörtü, kanser hastalarına yardımcı olmak için ürün satan bir kuruluştan almışlardı. Arkadaşları çocuğun iyi niyetine hiç de iyi tepki vermedi. William’la ‘kız!’ diye dalga geçildi.

William’ın annesi Tomi bunları duyunca inanamadı. Çocuğu okula gitmek istemiyordu. Annesi çocuğu ikna etmek için ne yapacağını bilemedi. Neyse ki harika bir öğretmeni vardı.

Öğretmeni zorbalığın önüne böyle geçti
William ertesi gün okula gittiğinde arkadaşlarının tekrar onunla dalga geçeceğini düşündü. Öğretmeni David Winter pembe gömlek giyiyordu. Amacı William’ın yaptığının güzel bir davranış olduğunu diğer çocuklara göstermekti.

Küçük bir jest gibi görünse de öğretmeninin yaptığı iyilik onun için dünyalara bedeldi. Çocuklar kanser hakkında bilgi sahibi oldular ve farklı kıyafet giyen arkadaşlarıyla dalga geçmemeyi öğrendiler.

William, “Daha rahat hissediyorum. Benimle artık dalga geçmiyorlar” dedi.
Hiçbir çocukla giydiği kıyafetten ötürü dalga geçilmemeli. Çocuğa kanser hastalarına destek olduğu, öğretmene de öğrencisinin arkasında durduğu için teşekkür ediyoruz! Öğretmenin ve öğrencisinin yaptığı güzel davranışları paylaşmayı ihmal etmeyin.