Oğlunun Araçtayken Fotoğrafını Çekti – Çocuk Öldükten 2 Hafta Sonra Yaptığı Hatayı O Karede Gördü

Ebeveynlerin ilk görevi çocuklarını her türlü tehlikeye karşı korumaktır.

Tıpkı her ebeveyn gibi Holly Wagner de çocuklarını korumak için her şeyi yaptı. Ancak 27 Nisan 2013’te Louisiana’da yaşayan iki çocuk annesi kadın işteyken bir çağrı aldı.

Holly’nin erkek arkadaşı, 3 yaşındaki oğlu Connor ve 11 aylık bebeği Cameron ile arabayla geziyordu. İki çocuğun da emniyet kemerleri takılıydı. En azından öyle sanılıyordu.Holly’nin erkek arkadaşı başka bir araçla çarpıştı ve araç hurdaya öndü. Erkek arkadaşı ve iki oğlu ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra Holly’nin erkek arkadaşı ve Connor hayati tehlikeyi atlattı. Ancak Cameron’ın durumu hala kritikti.

Doktorlar daha sonra Holly’e acı haberi verdi. Cameron’ın yaşama şansı neredeyse kalmamıştı. Anneye, yaşam ünitesinin fişinin çekilip çekilmemesi kararı soruldu.

Cameron maalesef hayatını kaybedecekti. Yaşam ünitesinin fişi çekilerek en azından acısına bir son verilebilirdi.

Holly, oğlunun daha fazla acı çekmesini istemedi. Cameron 13 Mayıs 2013’te annesinin kollarında can verdi.

Polis tutanaklarına göre Cameron’ın bebek oto koltuğu emniyet kemeri tam anlamıyla takılı değilmiş. Çarpışma anında emniyet kemeri minik bebeği koruyamadığından zavallı çocuk araçtan fırlamış.

Cameron henüz 11 aylıkken hayatını kaybetmiş.

Buckle Up for Life kampanyasının sorumlusu Gloria Del Castillo, Huffington Post’a “Ebeveynler ve bakıcılar araçta bebek varken kullanılan bebek oto koltuğunun emniyet kemeri talimatlarını düzgünce takip etmeliler. Bebek oto koltuğu üreticileri, sattığı ürünlerde emniyet kemerinin nasıl takılmasına dair talimatlar veriyorlar. Öte yandan BuckleUpForLife.org ve safercar.gov internet sitelerinden de yardım alabilirler. İnternette daha birçok kaynakta araçta bir bebek varken, onu en iyi şekilde nasıl koruyabileceğinize dair talimatlar da var” dedi.

Yukarıdaki fotoğraf ise kaza gerçekleşmeden iki hafta önce Holly tarafından çekildi. Gördüğünüz gibi anne de bu konuda bilinçli değilmiş. Çünkü bebek araç koltukları aracın gidiş yönünün tersine gelecek şekilde bağlanmalıdır.

Birileri bunun yanlış olduğunu farkedip anneyi uyarsa çocuk bugün yaşıyor olabilirdi

Holly şimdi diğer bütün ebeveynleri tehlike hakkında uyarıyor. Ayrıca bir Facebook sayfası açıp bütün ebeveynleri konu hakkında bilgilendiriyor.

Cameron hakkında yapılan haberi izleyin

Hiçbir çocuk ihmal sonucu hayatını kaybetmemeli. Yazıyı tanıdığınız bütün ebeveynlerle paylaşmayı unutmayın.