Oğlunun Suçiçeği Çıkardığını Sandı – Doktora Gidince Bakın Ne Teşhis Koyuldu

Suçiçeği bazı çocuklar için son derece tehlikeli.26 yaşındaki Stephanie Webster, oğlu Oscar’da kızarıklıklar çıkmaya başlayınca başta fazla endişelenmedi.Oscar’ı doktora götürdüğünde Steph’in hiç beklemediği bir teşhis koyuldu.Oscar doğduğunda ebeveynleri vücudunda kırmızılıklar belirdiğini farketti.10 aylık olduğunda kırmızılıklar daha da belirginleşmeye başladı. Kırmızılıklar ne vücudundan ne de suratından gidiyordu.Başta sıradan bir kızarıklık veya suçiçeği olduğunu düşündüler.

Anne, Daily Mail’e “Başta sıradışı bir şey olduğunu düşünmedik. Belki de sivilce oluştu sandık. Ancak aylar geçmesine rağmen kırmızılıklar geçmedi. Kırmızılıklar giderek büyümeye başladı” dedi.Kırmızılıklar sayı olarak artmaya başlayınca Step ve Daniel, çocuklarını doktora göstermeye karar verdiler.Durumuna neyin neden olduğunu bilmek istediler.


Küçük çocuğa stereoid ve kemoterapi tedavisi uygulanmaya başlandı. Great Ormond Street Hastanesi’nden aktarılanlara göre hastalığa sahip çocukların %90’ı hayatta kalıyormuş. Yine de Oscar’ın ebeveynleri çok endişeliydi.


Dış görünüşü nedeniyle diğer ebeveynler çocuklarını Oscar’ın yanına yaklaştırmadılar. Bunun bulaşıcı olabileceğini düşünüyorlardı.Stephanie, “İnsanlar suçiçeği olup olmadığını soruyorlar. Parmaklarıyla onu gösteriyorlar. Çocuklarını, çocuğumun yanına yaklaştırmak istemiyorlar” dedi.Buna rağmen ebeveynleri olumsuz düşünmemeye çalışıyor.


Stephanie, “Bazen üzülüyorum. Ancak her şeyin sizi üzmesine izin verip evden çıkmazsanız yaşayamazsınız” dedi.
Aile diğerlerini hastalık hakkında bilgilendirmeye çalışıyor. Böylelikle çocuğun bulaşıcı bir hastalığı olmadığını öğrenecekler.Hastalığına rağmen Oscar son derece mutlu bir çocuk.Annesi, “Sağlıklı ve mutlu olduğu sürece nasıl göründüğü umrumuzda değil. Sadece bazı soruların cevabını merak ediyoruz” dedi.

Aile, hala diğer aileleri çocuklarının bulaşıcı bir hastalığı olmadığı konusunda ikna etmeye çalışıyor. Belki zamanla Oscar arkadaş edinmeye başlayacak.

Bu hastalık hakkında herkesin bilinçlenmesi için paylaşın!