Küçük kızının başına gelenlerden sonra tüm aileleri uyarmaya başladı…

Kız çocukları oyuncak makyaj malzemeleriyle oynamaya bayılırlar. Daha küçük yaşlarda annelerinin makyaj yaptığına tanık olurlar ve onlar da annelerine benzemeye çalışırlar.
Lydia Cravens kızının başına gelenden sonra bütün ebeveynleri elinden geldiğince uyarmaya çalışıyor.

Cravens, üç yaşındaki kızına oyuncak makyaj malzemesi almıştı. Küçük kız suratına makyaj yaptıktan sonra suratında kızarıklıklar oluşmaya başladı.Anne, durumu Facebook’ta şöyle özetledi:“8 gün önce kızıma Family Dollar’dan oyuncak makyaj seti aldık. Üzerinde, makyaj malzemelerinin çocukların cildine zararlı olmadığı yazıyordu. Markanın tanınmışlığına güvenerek bir şey olmayacağını düşündük. Kızım makyaj yaptıktan sonra suratında kızarıklıklar oluşmaya başladı.”

Ürün küçük kızda alerjik reaksiyona neden oldu. Önce dudaklarının etrafında ve gözlerinin etrafında başlayan kızarıklık kısa sürede bütün suratını sardı. Kızını hemen hastaneye götüren Lydia’ya, kızının başında beklemesi önerildi.


Birkaç gün boyunca yemek yiyemeyen küçük kızın bir haftadan fazla süre boyunca hastanede kalması gerekti.

Facebook’taki gönderisinden aktarılanlara göre Lydia’nın kızına aldığı oyuncak kozmetik üründe hassas ciltlerde alerjik reaksiyona neden olan altı farklı kimyasal varmış.


Şimdi Lydia bütün ebeveynleri oyuncak kozmetik ürünlerdeki tehlikeler hakkında uyarmak istiyor.