Oğlu, Annesinin 1953’teki Düğün Kasedini Buldu. Bunu Görünce Kimsenin Bilmediği Gerçek Ortaya Çıktı.

Hikaye, Joe ve Beverly Smith hakkında. Henüz ikisi de liseye gidiyorken, Joe 1948 model bir Plymouth araç satın aldı. Joe, Kore’deki savaşa katılmak için askere çağırılınca arabasını satmak zorunda kaldı. Çocukları Joel anne ve babasının eski arabalarını ne kadar sevdiklerini biliyordu. 60. evlilik yıl dönümlerinde onlara bir sürpriz yapmak istedi. Tabii ki 1948 model Plymouth ile. Joe ve Beverly’nin tepkisini merak ediyor musunuz? Şok oldular.

Joe ve Beverly Smith çiftinin çok sevdikleri 1948 model Plymouth marka üstü açılan arabaları vardı gençken. İlk kez lisede tanıştılar ve yıllar boyunca beraberliklerini sürdürdüler. Joe, Kore Savaşı’na çağrıldığında arabasını satmak zorunda kaldı.

Arabalarını sattıktan sonra hemen her gün arabalarını ne kadar özlediklerinin farkına vardılar ve sürekli arabaları hakkında konuştular. Oğulları Joel arabayı hiç görmemiş olsa da anne ve babası için onun ne kadar değerli olduğunu anlayabiliyordu.

Joe ve Beverly çifti 60. evlilik yıl dönümlerinde eski fotoğraf albümlerine baktılar. Bütün aile oradaydı ve fotoğrafların arasında evlendiklerinde süsledikleri arabaları ve arkasında yazan ‘Çiçeğimiz burnumuzda’ yazısı vardı.

Oğulları Joel tam o zaman arabayı eğer bulabilirse onlar için ne kadar güzel bir hediye olabileceğini düşündü.

1948 model Plymouth araçları bulmak artık imkansıza yakın. Joel kısa bir araştırma sonrası dünyada bu araçtan sadece 4 tane kaldığını öğrendi. İki tanesi hurdaydı, birisi ise müzede. Daha da araştırdı ve son arabanın yerini tespit etti. Araba Craiglist’te satılıktı. Joel satıcıyı aradı. Satıcı 80 yaşlarındaydı, aracın fotoğrafı yoktu ve yaşlı adam bilgisayar da kullanmıyordu. Joel bir arkadaşından, aracın satıcısı olan yaşlı adamı ziyaret etmesini ve aracın birkaç fotoğrafını çekmesini rica etti.

Böylesine bir sürprizi yapmak zeka ve birkaç beyaz yalan gerektiriyordu. Joel’in babasından arabayı gizlemek için zekice plan yaptılar. Aracı tamir ettiler ve araç artık çifte verilmeye hazır haldeydi.

Plan gayet basitti. Joel, babası ve dedesiyle balık tutmaya gidecekti. Bu arada birisi arabayı balık tuttukları yere getirecekti.

Joel eve kurduğu kamera sistemiyle olayı baştan sona kayda kaldı. Anne ve babası kameraya alındıklarından habersizlerdi.

Oğullarının yaptığı jest sonrası çiftin tepkisini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Araba muhtemelen ölene dek çiftte kalacak. Daha sonra da belki oğlu belki de torunlarının olacak. Joel’in jestinden etkilendiyseniz paylaşmayı unutmayın.