Multimilyoner Adam, 2 Çocuk Evlat Edindi. Komşuları İşin Aslını Öğrenince Şaşırıp Kaldılar.

Eğer küçük bir yerde doğup büyüdüyseniz, yaşadığınız yerdeki acil servis hizmetlerinin değerini çok iyi bilirsiniz.Hastane veya itfaiye binasının yakınında yaşamak bu tür küçük yerlerde çok önemlidir. Öte yandan küçük bir yerde yaşadığınızı göz önünde bulundurursak itfaiye, polis, okul ve hastane gibi hizmetlerden ortak yararlandığınızı da bilirsiniz.

Bu tür küçük yerlerde çalışan insanlar fazla para almasa da büyük şehirlere oranlar işlerinin hakkını daha iyi verirler.Missouri’nin küçük bir kasabasında yaşayan Mark Hill, vatandaşa hizmet veren çalışanların değerini çok iyi bilen birisi. Yerel itfaiyeciler birçok kez babasının hayatını kurtardı ve buna hep minnettar oldu.Birkaç yıl önce Mark piyangodan tam olarak 293 milyon dolar kazandı. Bir anda böyle büyük miktarda para kazanan diğer insanların yaptıkları gibi o ve ailesi tatile çıktılar, araba aldılar ve evlerini restore ettiler.

Mark artık zengin olsa da yaşadığı kasabadaki vefakar arkadaşlarını ve komşularını asla unutmadı. Mark ilk önce iki erkek çocuk evlat edindi. Çocuklar böylelikle hayal bile edemeyecekleri bir hayat yaşamaya başladılar. Daha sonra da bir vakıf kurarak öncelikli olarak kendi kasabasında yaşayan insanlara finansal destek sağladı.Televizyon karşısına çıkmayı sevmeyen Mark, yeni itfaiye binası yaptırmasının şerefine bir kereliğine de olsa istisna yaparak kameralara olay hakkında bilgi verdi.

Hikayeyi Facebook’taki arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.