Meryem öğretmen Doğubayazıt’ın en büyük köyüne muhtar oldu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden 3 yıl önce mezun olan Meryem Önkür, 5 erkek rakibini geride bırakıp köyüne muhtar oldu. 210 oyla muhtarlığa seçilen Meryem Önkür, artık köyünün gelişmesi için çalışacağını söyledi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu Meryem Önkür (25),köyüne muhtar oldu.

DHA’nın haberine göre, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Dalbahçe köyünde yaşayan Mubar-Mustafa Önkür çiftinin 9 çocuğundan en büyüğü olan Meryem Önkür, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Atanama beklerken köyüne dönen Önkür, hayvancılık yapan ailesine yardımcı olmaya başladı. Bu sırada köyde yaşanan sorunları da gözlemleyen Meryem Önkür, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için köyünde muhtar olmaya karar verdi.

‘BU KÖYE KADIN ELİ DEĞECEK’

Meryem Önkür, 200 hanesi 955 nüfusuyla Doğubayazıt’ın en büyük köyü olan Dalbahçe’de 5 erkek muhtar adayı rakibiyle mücadele etti. 31 Mart akşamı sona eren seçimler sonucu yapılan sayımda 210 seçmenin oyunu aldığı belirlenen Meryem Önkür, köyüne muhtar seçildi. Artık köyünün gelişmesi için çalışacağını belirten Önkür, seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getireceğini belirterek, “Projelerimin tamamını hayata geçirip köyümde çok güzel işler başaracağım. Bu köye kadın eli değecek” dedi.

KÖYLÜLERE YAPACAKLARINI ANLATIYOR

Köyüne muhtar olan öğretmen adayı Meryem Önkür, seçim sonrası tebrik ziyareti için gelenlerin akınına uğruyor. Misafirlere eliyle ikramlarda bulunan çiçeği burnunda muhtar, köylülerine yeni dönemde yapacağı işleri de anlatıyor. Meryem Önkür’ün muhtar olmasına sevindiğini belirten Ramazan Karavuş, “Meryem muhtar oldu. Köyümüze kadın eli değecek son derece mutlu olduk” diye konuştu.