Köpeğinizin Yaptığı Ancak Anlam Veremediğiniz 8 Hareketin Bilimsel Açıklaması

Köpek sahibi olanlar, köpeklerle yaşamanın ne kadar eğlenceli olduğunu bilirler. Söylendiği gibi köpeklerin insanların en iyi dostları olduğunu tecrübe ederler.

Peki köpeklerin hareketlerinin de bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz? Çoğumuz kulaktan duyma bilgilerle köpeklerin hareketlerini yorumlasak da gerçek meğerse farklıymış.

Size hediye getirdiğinde

Köpeğinizin durup dururken kucağına bir nesne bıraktığı oldu mu? Bunun elbette bir nedeni var. Size olan sevgilerini hediyeyle süslemek istiyorlar. Ayrıca hediye istiyor da olabilirler.

Yanınıza yatıyorsa

Köpeğinizin yatağa uzanır uzanmaz yanınıza geldiği oluyor mu? Bunun nedeni size bir aile olduğunuzu hatırlatmak ve sevgisini göstermek.

Ayağınızın üstüne çıkıyorsa

Köpekler de insanlar gibi alfa karakteristiğine sahiptir. Köpeğiniz ayağınızın üstüne oturduğunda size sürünün bir üyesi olduğunu hatırlatır.

Eğer pasif ve utangaç bir köpeğiniz varsa, bu hareketi yanınızda olmaktan mutlu olduğunu göstermek için yapar.

Sırtüstü yatıp patilerini havaya kaldırdığında

Köpek böyle bir hareket yaptığında aklından çok güzel fikirler geçiyor demektir. Aslında konsantre olduğunun işaretidir bu.

Esnediğinde

Esneme nedenleri bizimkiyle aynı. Yorgun, sıkılmış veya sizi esnerken görmüş olabilir.

Eşyalara zarar verdiğinde

Eve geldiğinizde aşağıdaki manzarayla karşılaştığınız oldu mu? Bunu yapmalarının nedeni sizi göremediklerinde anksiyetelerinin artması. Özellikle yeni ve yavru köpekler sizden ayrı kalmaya dayanamazlar. Köpeğinizi sık sık yürüyüşlere çıkartarak enerjilerinin azalmasını sağlayın.

Bacağınıza yaslandığında

Köpeğiniz bacağınıza yaslandığında kendini güvende hissetmek istiyordur. Böyle anlarda köpeğinizi bol bol sevin. Sizden ilgi bekliyor.

Pür dikkat size baktığında

Bunun nedeni ise sizi aşık olmuş seviyede sevmesi. Size bu nedenle gözlerini ayırmadan ve hayranlıkla bakar.

Köpeğin olan tanıdıklarınızla bilgilendirici yazıyı paylaşmayı ihmal etmeyin.